Liga Europejska Online - mecze na żywo w internecie

Liga Europy Mecze Online

Obecna forma rozgrywek Ligi Europy UEFA obowiązuje od 2009 roku, kiedy to zastąpiła wcześniej rozgrywany Puchar UEFA. Czasami rozgrywki te są nazywane Pucharem Pocieszenia, ponieważ biorą w nich udział również drużyny, którym nie udało się zakwalifikować do elitarnych rozgrywek, jakimi jest Liga Mistrzów oraz część drużyn, która odpadła z tych rozgrywek po fazie grupowej. Rozgrywki Ligi Europy zaczynają się od fazy eliminacyjnej składającej się z czterech etapów. W pierwszej rundzie grają zespoły najniżej rozstawione, potencjalnie najsłabsze.

W kolejnych rundach udział biorą coraz silniejsze zespoły. Część drużyn, z najlepszych lig europejskich ma zapewniony udział w fazie grupowej bez eliminacji. Są to drużyny, które nie sprostały swoim rywalom w ostatniej rundzie eliminacji do ligi mistrzów. Łącznie do fazy grupowej przystępuje 48 drużyn. Dalsze zmagania toczą się w dwunastu grupach po cztery zespoły w każdej. Do dalszych rozgrywek kwalifikują się po dwie drużyny z każdej grupy oraz wspomniane już, te, które odpadły z Ligi Mistrzów zajmując trzecie miejsce w grupie.

Finał jest rozgrywany na wcześniej wybranym stadionie europejskim. W dotychczasowych czterech finałach zagrało siedem drużyn z trzech państw. W sezonie 2009/2010 w finale rozgrywanym w Hamburgu triumf odniosło Atletico Madryt, pokonując po dogrywce Fulham FC. Rok później na stadionie w Dublinie sukces świętowało FC Porto, pokonując SC Braga. Rok 2011 to ponowny triumf Atletico Madryt, tym razem pokonując inny hiszpański zespół, Athletic Bilbao. Mecz został rozegrany w Bukareszcie.

W wyniku tego Atletico Madryt jest nie tylko jedynym klubem, który wygrał dwukrotnie Ligę Europejską, ale też jedynym, który jak do tej pory dwukrotnie zagrał w finale tych rozgrywek. W sezonie 2012/2013 Zwyciężyła Chelsea FC, pokonując Benfice Lizbona. W czterech finałach dwukrotnie dochodziło więc do pojedynków drużyn z tych samych państw. Najbliższe mecze finałowe zostaną rozegrane w Turynie, sezon 2013/2014 oraz w Warszawie w sezonie 2014/2015.

Tabela Liga Europejska

Pos Teams Played Won Lost Drawn Goals For Goals Against Goals Diff Total Points
1 6 4 1 1 13 5 8 13
2 6 3 2 1 9 7 2 10
3 6 1 3 2 4 10 -6 5
4 6 1 3 2 3 7 -4 5