Liga Mistrzów Online - mecze na żywo w internecie

Liga Mistrzów Mecze Online

Rozgrywki najlepszych drużyn kontynentu w ramach Ligi Mistrzów toczą się od 1992 roku. Wcześniej drużyny, które wywalczyły tytuł mistrza kraju, zmagały się w Pucharze Europy Mistrzów. W przeciwieństwie do poprzednich rozgrywek, w Lidze Mistrzów nie grają jedynie mistrzowie poszczególnych państw, ale też drużyny z czołowych lokat w najsilniejszych ligach. Obecnie są to najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe, a udział w nich dla każdej z drużyn wiąże się ze znacznymi zyskami, jakie wypłaca UEFA. Rozgrywki toczą się właściwie na trzech etapach. Pierwszy z nich to kwalifikacje. Biorą w nich udział zespoły z dalszych miejsc w najlepszych ligach oraz mistrzowie krajów, które ze względu na niską pozycję w rankingu nie mają zapewnionego miejsca w zasadniczej fazie turnieju.

Faza zasadnicza to tak zwana faza grupowa. Walczą w niej wszystkie drużyny, które zostały zakwalifikowane do rozgrywek w gronie najsilniejszych zespołów europy. Grupy składają się z czterech drużyn, a rywalizacja odbywa się na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Po dwie najsilniejsze drużyny z każdej grupy awansują do dalszej fazy rozgrywek, natomiast trzeci zespół zyskuje prawo kontynuowania przygody w Lidze Europy. Najsłabsza z drużyn kończy swoją przygodę z rozgrywkami w Europejskich Pucharach. Dalsze rozgrywki są prowadzone systemem pucharowym, mecz i rewanż. Aż do półfinałów.

Finał Ligi Mistrzów to ogromne wydarzenie w świecie piłki nożnej. Jest on rozgrywany na wcześniej wybranym stadionie, spełniającym najsurowsze wymagania. Zdarzało się, że finał był rozgrywany na obiekcie jednej z drużyn walczących w finale, jednak było to zdarzenie losowe, ponieważ gospodarza finału wybiera się jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji. Do tej pory jedynie dwa polskie kluby walczyły w tych prestiżowych rozgrywkach. Była to Legia Warszawa, która dotarła do ćwierćfinału, oraz Widzew Łudź, który zakończył swoje zmagania w tych rozgrywkach na fazie grupowej. Najwięcej triumfów w całych rozgrywkach ma na koncie Real Madryt, dziewięć. Na drugim miejscu znajduje się AC Milan z pięcioma zwycięstwami.

Tabela Liga Mistrzów

Pos Teams Played Won Lost Drawn Goals For Goals Against Goals Diff Total Points
1 6 5 0 1 18 5 13 16
2 6 2 1 3 7 8 -1 9
3 6 1 4 1 10 17 -7 4
4 6 0 3 3 5 10 -5 3