Dreesen: Bayern nie przekaże wsparcia finansowego 1860 Monachium
Pixabay.com
Redaktor
Opublikowano:
Aktualizacja:
W Monachium ponownie pojawiły się informacje o relacjach między dwoma klubami z miasta. Jak informuje GGFN, Jan-Christian Dreesen, dyrektor generalny Bayernu Monachium, na konferencji prasowej wykluczył możliwość finansowego wsparcia dla 1860 Monachium.
Dreesen podkreślił, że nie będzie przelewu pieniędzy z kasy Bayernu, mimo sympatii do kibiców 1860 z trybun przy Grünwalder.
"Naprawdę mam nadzieję, że 1860 Monachium znów stanie na nogi, ponieważ mają niesamowicie wspaniałych kibiców, którzy znosili niewyobrażalną ilość cierpienia." - powiedział Jan-Christian Dreesen.
Dyrektor generalny Bayernu zaznaczył, że wśród członków klubu panuje silna niechęć do lokalnego rywala, co wyklucza wsparcie finansowe.
"Nie sądzę, aby nasi członkowie zaakceptowali to. Oceniam szanse na transfer pieniędzy jako bardzo małe." - dodał Jan-Christian Dreesen.
Historia współpracy obu klubów sięga wspólnego rozwoju Allianz Areny po jej otwarciu w 2005 roku. Bayern odkupił 50% udziałów w firmie stadionowej 1860 za 11 milionów euro. Umowa dotycząca stadionu została rozwiązana po spadku 1860 w 2017 roku.
Obecnie 1860 Monachium gra w czwartej lidze niemieckiej po braku licencji na 3. Ligę. Z wypowiedzi Dreesena wynika jasno, że Bayern nie planuje finansowego wsparcia dla lokalnego rywala.
Źródło: Jan-Christian Dreesen
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się