To najczęściej oglądana liga piłkarska na świcie - English Premier League (nazywana również Premiership) jest jedną z najmłodszych lig futbolu na świecie! Została utworzona w 1992 roku w wyniku konfliktu klubów z organizatorami ówczesnych rozgrywek ligowych The Football League powstałej w 1888 roku. Spór dotyczył praw do transmisji, mecze na żywo znakomicie się sprzedawały, tymczasem kluby miały z tego niewielkie zyski.

Obecnie Premier League jest uważana za najsilniejszą ligę piłkarską na świecie, na angielskich boiskach oglądamy wiele gwiazd, a tempo rozgrywanych pojedynków zachwyca najbardziej wymagających kibiców. Mecze online z rozgrywek Premier League budzą ogromne zainteresowanie, ale jeśli spojrzeć na piłkarskie marki, takie jak Manchester United (13 razy tryumfował w Premiership), Arsenal, Manchester City, Chelsea Londyn czy Liverpool, to nikogo nie może dziwić ta popularność. Te kluby są znane na całym globie i mają wiernych fanów w każdym zakątku świata.

W rozgrywkach najwyższej klasy rokrocznie rywalizuje 20 zespołów, sporym zaskoczeniem zakończył się sezon 2015/2016, kiedy to drużyna, na którą kompletnie nikt nie stawiał, zdobył tytuł Mistrza Anglii. Leicester City nie miało wówczas gwiazd, ale zespół był niezwykle zgrany i ambitny, serce zostawione na boisku dało niesamowity efekt – to była jedna z większych sensacji w futbolu w XXI wieku. Sezon później rewelacja ligi nie odniosła już tak spektakularnych wyników, pokazała się jednak z dobrej strony w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Mecze na żywo w angielskim wydaniu to ciekawe widowiska, ale polscy kibice niekiedy czują niedosyt. Mamy kilku niezłych piłkarzy, którzy jednak na Wyspach Brytyjskich wielkiej kariery nie zrobili. Najbardziej znanym piłkarzem w Anglii wciąż jest Jerzy Dudek, który z Liverpoolem sięgnął po tytuł Champions League, pokonując w rzutach karnych AC Milan, Jerzy Dudek znakomicie spisywał się w bramce broniąc rzuty karne.

Bezsprzecznie każdy kibic piłki nożnej, spoglądając na transmisje online, w pierwszej kolejności powinien wybrać rozgrywki Premier League, nowoczesne, prestiżowe i zapewniające mnóstwo emocji.