Arsenal bierze Mesliera za darmo. Ma jasną rolę w kadrze
Redaktor
Opublikowano: 08.07.2026, 09:43
Aktualizacja: 08.07.2026, 09:43
Arsenal sięga po bramkarza bez wydawania ani funta i od razu ustawia mu miejsce w hierarchii. Illan Meslier ma wzmocnić kadrę, ale nie po to, by natychmiast rzucać rękawicę Davidowi Rayi – stawka jest inna: głębia składu i porządek w obsadzie bramki.
Meslier przeszedł już badania medyczne w Londynie. Według informacji przekazywanych przez Fabrizio Romano Arsenal ma podpisać 26-latka na zasadzie wolnego transferu po tym, jak został zwolniony z Leeds United. Dla klubu z Emirates to ruch bez kosztów transferowych, a więc korzystny finansowo i łatwy do przeprowadzenia.
W Londynie nie ma jednak mowy o rewolucji między słupkami. Meslier jest postrzegany jako rozsądny wybór na uzupełnienie obsady bramki – taki, który nie będzie od razu wyzwaniem dla Rayi. Arsenal ma mieć wobec niego realistyczne oczekiwania i traktować go jako zabezpieczenie, a nie natychmiastowego rywala dla podstawowego bramkarza.
Kluczowy jest też plan na trzecią pozycję. Meslier ma pełnić rolę trzeciego bramkarza w zespole, co ma otworzyć drogę do wypożyczenia młodego golkipera Tommy’ego Setforda. To konkretny układ: doświadczony zawodnik ma dać spokój w kadrze, a jednocześnie nie blokować rozwoju młodszego bramkarza.
Z perspektywy sportowej Meslier wnosi przede wszystkim doświadczenie z Premier League. Były bramkarz Leeds ma 26 lat i za sobą występy na najwyższym poziomie w Anglii, co w roli „ubezpieczenia” bywa równie ważne jak sama jakość – szczególnie gdy klub chce mieć gotową opcję bez długiego okresu adaptacji.
Źródło: Fabrizio Romano
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się