Offside.pl - pobierz aplikację z Google Play

Arsenal rozważa ruch po obrońcę po urazie Saliby

Grafika Offside.pl

Opublikowano:

Aktualizacja:

W Arsenalu pojawił się problem w defensywie: William Saliba ma poważny uraz pleców, a klub rozważa sięgnięcie po nowego stopera. Jak informuje Sky Sports, to właśnie kontuzja Francuza skłoniła londyńczyków do sprawdzenia rynku.

Według Sky Sports Saliba doznał urazu podczas Mistrzostw Świata, a teraz czeka go długotrwały proces rehabilitacji. Kontuzja nie wymaga operacji, ale potrzebny jest zarządzany program rehabilitacji, który ma go bezpiecznie przeprowadzić przez powrót do gry.

W tej sytuacji Arsenal rozważa dwie konkretne, angielskie opcje: Johna Stonesa oraz Ezriego Konsę. Stones jest dostępny jako wolny agent po odejściu z Manchesteru City, co ułatwia formalności.

Drugi kandydat to Konsa, który ma jeszcze dwa lata kontraktu z Aston Villą. Arsenal może mieć trudności z uzasadnieniem wydania około 60 milionów funtów na obrońcę, gdy Saliba ma wrócić do gry. Klub potrzebuje zabezpieczenia w obronie, a nie podejmowania decyzji pod presją.

„Arsenal potrzebuje zabezpieczenia, a nie panicznego zakupu.” - przekazał Reuters.

Na dziś to wciąż etap rozważań opisywany przez Sky Sports: na liście są Stones i Konsa, a decyzje mają zależeć od oceny czasu rehabilitacji Saliby i realnego kosztu wzmocnienia.

Źródło: Sky Sports

Komentarze (0)

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Zaloguj się

Podobne wiadomości

Wszystkie artykuły

Ostatnie wiadomości