Offside.pl - pobierz aplikację z Google Play

Liverpool znalazł następcę Salaha. Młody talent z RB Leipzig na celowniku

Grafika Offside.pl

Opublikowano: 28.04.2026, 11:26

Aktualizacja: 28.04.2026, 11:27

Liverpool już myśli o przyszłości bez Mohameda Salaha. Klub planuje pozyskać Yana Diomande z RB Leipzig jako jego następcę.

Diomande, 19-letni skrzydłowy z Wybrzeża Kości Słoniowej, zdobywa uznanie na międzynarodowej scenie. Jego statystyki mówią same za siebie: 20 bezpośrednich wkładów w gole w 30 spotkaniach ligowych w sezonie 2025/2026. To wynik, który przyciąga uwagę takich gigantów jak Liverpool.

RB Leipzig nie zamierza jednak łatwo oddać swojego młodego talentu. Klub planuje zaoferować Diomande nowy kontrakt, który będzie zawierał klauzulę wykupu aktywną dopiero w 2027 roku. Wyceniają go na 100 milionów euro, co pokazuje, jak bardzo cenią swojego zawodnika. Diomande dołączył do RB Leipzig z hiszpańskiego Leganés latem 2025 roku i szybko udowodnił, że jest jednym z najciekawszych młodych talentów w Europie.

Liverpool stoi przed trudnym zadaniem znalezienia kogoś, kto zapełni lukę po Salahie, który odejdzie pod koniec sezonu 2025/2026. Czy Diomande to odpowiedź na ich potrzeby, pokaże czas.

Źródło: CaughtOffside

Komentarze (0)

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Zaloguj się

Podobne wiadomości

Wszystkie artykuły

Ostatnie wiadomości