Manchester United ruszył po Koné. Kontakt z agentami
Dziurek / depositphotos.com
Redaktor
Opublikowano:
Aktualizacja:
Manchester United nie zamyka okna po dwóch wzmocnieniach i dalej szuka kolejnego pomocnika. Stawka jest prosta: po odejściu Casemiro i przy kontuzji Manuela Ugarte klub chce dołożyć następne nazwisko do środka pola.
Najkonkretniejszy trop prowadzi do Romy. Manu Koné znalazł się na liście rozważanych zawodników, a kontakt ze strony United już nastąpił. To nie jest etap „monitorowania” – klub miał wykonać telefon do otoczenia piłkarza.
"Mogę powiedzieć, że Manchester United skontaktował się z agentami Manu Koné z Romy – to jeden z zawodników, których cenią." - powiedział Fabrizio Romano.
To ważne o tyle, że United w ostatnich dniach domknął już dwa ruchy do drugiej linii. Klub potwierdził transfery Youriego Tielemansa oraz Andrieja Santosa, a mimo to temat kolejnego pomocnika nie zniknął z agendy. Romano wprost zaznaczył, że lista kandydatów jest szersza.
"Manchester United wciąż rozgląda się za pomocnikami. Jest wiele nazwisk wśród defensywnych pomocników." - powiedział Fabrizio Romano.
W tym układzie Koné może być rozpatrywany jako element układanki po odejściu Casemiro, a jednocześnie jako odpowiedź na problem kadrowy spowodowany urazem Ugarte. United ma szukać jeszcze jednego pomocnika, co jasno pokazuje, że dwa transfery nie zamknęły tematu przebudowy środka pola.
Jest też drugi, wewnętrzny wymiar tej historii: ewentualne wejście Koné do rotacji może odbić się na minutach Kobbiego Mainoo. Jeśli klub dołoży kolejnego zawodnika do rywalizacji w drugiej linii, walka o czas gry w środku pola zrobi się jeszcze ciaśniejsza.
Źródło: Fabrizio Romano
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się