Palmer opuści mecz z Barceloną
Barcelona nie będzie musiała zmierzyć się z utalentowanym graczem Chelsea, Cole'em Palmerem, w nadchodzącym starciu między tymi klubami. To potwierdził trener Chelsea, Enzo Maresca, podczas piątkowej konferencji prasowej.
Barcelona przygotowuje się do pojedynku z londyńską ekipą pod koniec listopada, w ramach fazy ligowej Ligi Mistrzów. Katalończycy ponieśli już jedną porażkę w tym sezonie na kontynencie, ulegając Paris Saint-Germain.
Jak wspomniano, w walce o uniknięcie kolejnej przegranej na Stamford Bridge, Blaugrana nie będą musieli obawiać się wkładu jednego z kluczowych zawodników rywali. Zapytany o stan zdrowia Palmera, Maresca przyznał, że jego wcześniejsze prognozy były błędne. Trener wyjaśnił, że kontuzja pachwiny uniemożliwi Anglikowi grę przez dłuższy czas. Wpleciony w narrację cytat brzmi: "Myliłem się [co do powrotu Cole'a w listopadzie]. Niestety, potrzebuje jeszcze sześciu tygodni. Tak, absolutnie [bez operacji]. Po prostu staramy się chronić Cole'a tak bardzo, jak to możliwe. Zespół medyczny nie jest magikami. Mamy nadzieję, że sześć tygodni wystarczy." Te słowa podkreślają ostrożne podejście klubu do zdrowia zawodnika, bez konieczności interwencji chirurgicznej.
Źródło: GSFN
🚨 Enzo Maresca confirms Cole Palmer will be out for another six weeks with a groin injury: "I was wrong [on Cole being back in November]. Unfortunately, he needs six more weeks. Yes, absolutely [no surgery]. We just try to protect Cole as much as we can.
— Ben Jacobs (@JacobsBen) October 17, 2025
"The medical team are… pic.twitter.com/Pkxmxt8DYX