Offside.pl - pobierz aplikację z Google Play

Barcelona rozważa Bernardo Silvę. Jest wolnym agentem

Grafika Offside.pl

operations@newsimages.co.uk / depositphotos.com

Opublikowano: 30.05.2026, 10:21

Aktualizacja: 30.05.2026, 10:24

Barcelona może dostać na rynek nazwisko z najwyższej półki bez płacenia kwoty odstępnego. Bernardo Silva jest wolnym agentem po odejściu z Manchester City, a w Katalonii jego kandydatura ma być realnie rozważana – to ruch, który może ustawić dalszą strategię okna.

Klucz jest prosty: Silva jest dostępny „za darmo”, a to w przypadku Barcelony robi różnicę. Klub ma problemy finansowe, więc brak opłaty transferowej automatycznie czyni ten scenariusz bardziej realistycznym niż klasyczny transfer z negocjacjami między klubami. Dodatkowo 31-latek ma być gotowy na nowe wyzwanie po dziewięciu latach spędzonych w Manchesterze.

Wątek, który w tej układance zmienia najwięcej, dotyczy warunków kontraktu. Silva może zaakceptować niższe wynagrodzenie, co jeszcze mocniej podbija atrakcyjność ruchu dla Barcelony. Przy wolnym transferze to właśnie pensja i bonusy stają się „kwotą odstępnego” – i tu ma się pojawiać pole do dogadania.

Barcelona nie jest jednak jedynym adresem na stole. Zainteresowanie Silvą mają też Atlético Madryt, Benfica, a także kluby z Arabii Saudyjskiej i MLS. To oznacza, że nawet bez walki o opłatę transferową, rywalizacja może przenieść się na poziom projektu sportowego i finansów.

Sportowo Silva daje trenerowi elastyczność: może grać w środku pola albo na prawej flance. To profil, który potrafi łączyć role – zejść do rozegrania, utrzymać piłkę pod presją, a jednocześnie wejść w boczny korytarz i budować przewagę w półprzestrzeni. Pytanie, które naturalnie się pojawia, dotyczy sensu takiego ruchu: Barcelona ma już silną jakość w środku pola, więc ewentualny kontrakt z Silvą musiałby być uzasadniony konkretną rolą, a nie samym nazwiskiem.

W tym samym oknie Barcelona wykonała już duży ruch, podpisując Anthony'ego Gordona za 70 milionów euro. Ewentualne wejście Silvy – bez kwoty odstępnego, ale z istotnym kontraktem – byłoby kolejnym elementem układanki, która ma zbalansować ambicje sportowe z ograniczeniami finansowymi.

Źródło: ESPN

Komentarze (0)

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Zaloguj się

Podobne wiadomości

Wszystkie artykuły

Ostatnie wiadomości