Offside.pl - pobierz aplikację z Google Play

Weghorst odchodzi z Ajaxu. Zagra w FC Twente

Grafika Offside.pl

[email protected] / depositphotos.com

Opublikowano: 29.06.2026, 15:49

Aktualizacja: 29.06.2026, 15:57

Wout Weghorst zmienia klub w Eredivisie: odszedł z Ajaksu i dołączył do FC Twente. Dla zespołu z Enschede to transfer, który ma realnie podnieść jakość w ataku i może przełożyć się na ambicje w europejskich rozgrywkach.

Sam ruch oznacza też powrót do współpracy z Erikiem ten Hagiem. To ważny szczegół w kontekście roli napastnika w nowym środowisku: Weghorst trafia do klubu, w którym ma pracować z trenerem, którego już zna.

Weghorst zamyka tym samym dwuletni etap w Amsterdamie. W barwach Ajaksu rozegrał 65 meczów i strzelił 20 goli. To liczby, które porządkują jego bilans w klubie i pokazują, że był regularnym źródłem bramek, choć nie jest to statystyka z poziomu absolutnej ligowej czołówki.

Dla FC Twente to transfer zawodnika, który ma za sobą kilka różnych etapów kariery i potrafił dostarczać gole w mocnych ligach. W Bundeslidze, jako piłkarz Wolfsburga, zdobył 70 bramek w 144 spotkaniach. Wcześniej, w AZ Alkmaar, dołożył 45 goli w 86 meczach, co wprost pokazuje, że w holenderskich realiach potrafił budować wysoką skuteczność na dłuższym dystansie.

Jednocześnie ostatnie lata przyniosły też słabsze liczby poza Holandią. W Burnley zakończył okres z bilansem 2 goli w 22 meczach, a w 2023 roku, podczas kilkumiesięcznego pobytu w Manchester United na wypożyczeniu z Burnley, strzelił 2 gole w 31 występach.

FC Twente będzie piątą holenderską drużyną w jego CV. Przed wyjazdem do Burnley grał w FC Emmen, Heracles i AZ, a teraz wraca do ligi z doświadczeniem z kilku różnych poziomów i środowisk.

Źródło: GBeNeFN

Komentarze (0)

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Zaloguj się

Podobne wiadomości

Wszystkie artykuły

Ostatnie wiadomości