La Liga Canal+
  1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Kontuzja Olmo ciosem dla Barcy przed El Clasico
Kontuzja Olmo ciosem dla Barcy przed El Clasico
Musiu0 / depositphotos.com
Tomasz

Kontuzja Olmo ciosem dla Barcy przed El Clasico

Barcelona zmaga się z plagą kontuzji w ostatnich tygodniach, a kolejna przykra wiadomość nadeszła podczas przerwy reprezentacyjnej. Na dodatek, do starcia z Realem Madryt w El Clasico pozostały zaledwie dwa tygodnie, co dodatkowo komplikuje sytuację drużyny.

Już wcześniej problemy zdrowotne dotknęły takich zawodników jak Raphinha, Fermin Lopez, Joan Garcia i Lamine Yamal, przez co opuścili oni kilka spotkań. Teraz, po powrocie Barcelony do gry po przerwie na mecze międzynarodowe, niemal pewne jest, że zespół będzie musiał radzić sobie bez Danego Olmo.

W piątek Hiszpańska Federacja Piłkarska poinformowała, że Olmo musiał wycofać się z kadry narodowej przed spotkaniami z Gruzją i Bułgarią. Z oficjalnego raportu medycznego wynika, że piłkarz przybył na zgrupowanie z objawami zmęczenia mięśniowego, które nie ustąpiły mimo leczenia. W narracji federacji podkreślono: "Dani Olmo nie będzie mógł zagrać z Gruzją w Elche i Bułgarią w Valladolid z powodu kontuzji. Zawodnik przybył w poniedziałek na zgrupowanie z oznakami zmęczenia mięśniowego, jak zgłosił FC Barcelona. Od tego momentu objawy powoli ustępowały dzięki leczeniu i dostosowaniu obciążeń. Dziś planowano, że napastnik wykona tylko część treningu, podczas którego zgłosił dyskomfort w lewej nodze."

Dalsza część komunikatu wyjaśnia: "Z tego powodu przeprowadzono dodatkowe badania, w wyniku których zdiagnozowano uraz mięśniowy, o czym poinformowano służby medyczne FC Barcelona. Zawodnik rozpocznie rehabilitację na zgrupowaniu reprezentacji, a jutro wróci do Barcelony, gdy reszta ekipy uda się do Elche na mecz z Gruzją." Te słowa podkreślają powagę sytuacji i planowany powrót Olmo do klubu.

Barcelona nie przeprowadziła jeszcze własnych testów medycznych na Olmo - według doniesień, mają one odbyć się w poniedziałek. Oczekuje się, że pomocnik opuści nadchodzące mecze z Gironą i Olympiakosem. Co do El Clasico, jego udział jest wątpliwy, co stanowi poważny problem dla trenera Hansiego Flicka. Szkoleniowiec może bowiem nie mieć do dyspozycji także dwóch innych ofensywnych pomocników - Raphinhi i Fermina - podczas wizyty na stadionie Santiago Bernabeu.

Źródło: Football Espana

Update cookies preferences