W rewanżowym meczu Ligi Konferencji Europy, Legia Warszawa sprawiła ogromną niespodziankę, wygrywając 2:1 na wyjeździe z wyraźnie faworyzowaną Chelsea Londyn. Spotkanie rozegrane na kultowym Stamford Bridge obfitowało w zwroty akcji i dramatyczne momenty, trzymając fanów obu drużyn w napięciu do ostatniego gwizdka hiszpańskiego sędziego Alejandro Hernandeza.
Już w 9. minucie doszło do kontrowersji w polu karnym gospodarzy. Arbiter dopatrzył się faulu Filipa Jørgensena na jednym z zawodników Legii i bez wahania podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Tomas Pekhart i pewnym strzałem w prawy dolny róg bramki otworzył wynik spotkania, wzbudzając euforię wśród kibiców z Warszawy.
CO ZA POCZĄTEK! 🔥
— Polsat Sport (@polsatsport) April 17, 2025
RZUT KARNY I 𝐆𝐎𝐎𝐋 DLA LEGII WARSZAWA!
📺 Polsat Sport 1 | Polsat Sport Premium 2
📲 @PolsatBoxGo #UECL | @LegiaWarszawa pic.twitter.com/cBhWk7Z7xe
Chelsea szybko wzięła się do odrabiania strat. Gospodarze ruszyli z impetem do ataku i w 33. minucie doprowadzili do wyrównania. Jadon Sancho precyzyjnie dograł piłkę w pole karne do Marca Cucurelli, który z najbliższej odległości pokonał Vladana Kovačevicia. "The Blues" odzyskali nadzieję, ale tylko na chwilę.
Marc Cucurella doprowadza do 𝐫𝐞𝐦𝐢𝐬𝐮❗️
— Polsat Sport (@polsatsport) April 17, 2025
Chelsea 1⃣:1⃣ Legia Warszawa
📺 Polsat Sport 1 | Polsat Sport Premium 2
📲 @PolsatBoxGo #UECL pic.twitter.com/p8uMPdWiaw
Tuż po przerwie, w 53. minucie, to Legia ponownie objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Rubena Vinagre z rzutu rożnego, Steve Kapuadi wyskoczył najwyżej w polu karnym i głową skierował piłkę do siatki, zaskakując obronę Chelsea oraz bramkarza.
Steve Kapuadi TRAFIA i Legia po raz drugi obejmuje prowadzenie w Londynie! 🤩🔥
— Polsat Sport (@polsatsport) April 17, 2025
📺 Polsat Sport 1, Polsat Sport Premium 2
📲 @PolsatBoxGo#UECL pic.twitter.com/tqnm3bcBEZ
Po tym trafieniu Chelsea rzuciła się do desperackich ataków, próbując znów odmienić losy spotkania. W 61. minucie Vladan Kovačević błysnął refleksem, broniąc groźny strzał Tyrique’a George’a z bliska. Kilka chwil później ten sam zawodnik ponownie zagroził bramce gości, lecz jego uderzenie z linii pola karnego pewnie wyłapał golkiper Legii.
W ostatnich minutach napięcie sięgało zenitu. W 90. minucie Ryoya Morishita oddał efektowny strzał z woleja, który o centymetry minął słupek bramki Chelsea. W doliczonym czasie gry Vahan Bichakhchyan próbował zaskoczyć Jørgensena potężnym uderzeniem, ale defensorzy gospodarzy zdołali zablokować piłkę. Ostatecznie, mimo zmasowanych ataków, Chelsea nie zdołała zmienić wyniku, a Legia wyjechała z Londynu z kapitalnym zwycięstwem 2:1. Jednak to w dwumeczu zespół z Londynu okazał się skuteczniejszy i tym samym zagra w półfinale Ligi Konferencji.
Składy drużyn:
Chelsea Londyn: F. Jørgensen; J. Acheampong, T. Adarabioyo, B. Badiashile, Marc Cucurella; K. Dewsbury-Hall, R. James, J. Sancho, C. Palmer, C. Nkunku; N. Jackson
Legia Warszawa: V. Kovačević; R. Pankov, J. Ziółkowski, S. Kapuadi, Rúben Vinagre; M. Oyedele, R. Morishita, J. Elitim, Claude Gonçalves, Luquinhas; T. Pekhart