1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Alexander Nübel następcą Manuela Neuera!
Alexander Nübel następcą Manuela Neuera!
CosminIftode / depositphotos.com
Piotr
Piotr

Alexander Nübel następcą Manuela Neuera!

Manuel Neuer zbliża się ku końcu swojej kariery w Bayernie Monachium. Niemiec musi liczyć się z tym, że jego klub będzie poszukiwał następcy, który będzie zdecydowanie młodszy, co pozwoli zbudować odpowiednią przewagę w bramce. Doświadczenie Neuera jest ogromnie ważne między słupkami, jednak Bayern chce aby 38 letniego bramkarza zastępował zdecydowanie młodszy zawodnik.

Warto tym samym przypomnieć, że kontrakt Manuela Neuera wygaśnie już w czerwcu, 2025 roku. Tym samym, klub z Monachium musi znaleźć odpowiednią strategię na obsadę bramkową już teraz. Faktem jest, że
Bayern Monachium już teraz sonduje sytuację wielu bramkarzy na rynku transferowym, o czym pisaliśmy już wcześniej. Do tej pory nie było jednak tak jasnego sygnału odnośnie tego, kto stanie na bramce, w niedalekiej przyszłości. 

Jak podaje dziś świetnie poinformowany
Fabrizio Romano, Bayern Monachium jest zainteresowany pozyskaniem Alexandra Neubela, do swojego klubu. Co więcej, warunki umowy miały być już ustalone i zatwierdzone przez sam Bayern Monachium. Tym samym, pozostaje już tylko czekać na podpisy, które będą wiążące dla obu stron.

Co ciekawe, w przyszłym sezonie Neubel miałby jeszcze pozostać w
VfB Stuttgarcie, dla którego aktualnie gra na wypożyczeniu. Bramkarz miałby trafić do Bayernu dopiero latem 2025 roku, co zabezpieczy Bayern Monachium w razie gdyby ten, nie przedłużył kontraktu z Neuerem.