1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Alexia Putella na dłużej w Barcelonie!
Alexia Putella na dłużej w Barcelonie!
pixabay.com
Piotr
Piotr

Alexia Putella na dłużej w Barcelonie!

Żeńska drużyna FC Barcelony właśnie przedłużyła kontrakt ze swoją kapitan drużyny! Co ciekawe, w samym podpisaniu nowej umowy brał udział także Joan Laporta, który jest odpowiedzialny również za męską część zespołu Barcelony. Skutkiem tego, Alexia Putellapozostanie w Barcelonie do końca czerwca, 2026 roku!


Alexia Putella jest bez wątpienia, ważnym ogniwem żeńskiego zespołu FC Barcelony, które chciałoby pozyskać wiele drużyn spoza Katalonii. Kapitan FC Barcelony jest jednak wierna swojemu zespołowi, z którym chce toczyć kolejne boje i wygrywać kolejne tytuły. Należy przypomnieć bowiem, że w kobiecym futbolu, żeńska drużyna FC Barcelony nie ma na dzień dzisiejszy sobie równych.


Dodatkowo, to właśnie w Barcelonie Alexia Putella dokonała największych osiągnięć, takich jak status królowej strzelców w historii klubu Barcelony, zaliczając na dzień dzisiejszy 189 trafień do siatki. Oprócz tego, zawodniczka może pochwalić się największą ilością zdobytych trofeów razem z Barceloną. Na jej koncie jest aż 29 trofeów, które wygrywane były na różnorodnych frontach.


Przedłużając swój kontrakt, Alexia Putella będzie mogła dokonać kolejnych osiągnięć, czyli pobić chociażby rekordy występów, prześcigając choćby Martę Torrejon z 431 występami, a także MalenięSerreano, która wystąpiła w 517 spotkaniach Barcelony!