1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Andrij Łunin oficjalnie pierwszym bramkarzem Realu Madryt!
Andrij Łunin oficjalnie pierwszym bramkarzem Realu Madryt!
vitaliivitleo / depositphotos.com
Piotr
Piotr

Andrij Łunin oficjalnie pierwszym bramkarzem Realu Madryt!

Coś, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się nie do uwierzenia, dziś staje się faktem. Andrij Łunin oficjalnie zastępuję w roli podstawowego bramkarza Kepę Arrizabalagę, który został sprowadzony przez samego Carlo Ancelottiego w momencie, w którym bardzo groźnej kontuzji doznał Thibaut Courtois! Dziś w Madrycie nie ma jednak wątpliwości co do tego, kto powinien stać w bramce w następnych kolejkach La Liga!

Trzeba przyznać, że Ukrainiec od samego początku miał pod górkę w
Realu Madryt. Owszem, został ściągnięty po to, aby grać jako „drugi bramkarz”, lecz gdy kontuzji dostał Thibaut Courtois, klub postanowił sięgnąć po bardziej doświadczone nazwisko w Europejskim futbolu. Jednak nie skłoniło to Ukraińca do poddania się. Wręcz przeciwnie. Andrij Łunin postanowił zawalczyć o swoje i spróbować zawalczyć o to, aby dostać się do składu, jako podstawowy zawodnik.

Trzeba przyznać, że Kepa Arrizabalaga który trafił do Realu Madryt z Chelsea sam w dużym stopniu przyczynił się do tego, że Ukrainiec dziś obejmuję funkcję podstawowego bramkarza Realu Madryt. Hiszpan kompletnie nie wkomponował się w zespół Carlo Ancelottiego i od samego początku popełniał kuriozalne błędy, wpuszczając niejednokrotnie piłkę do siatki.

Warto dodać, że Andrij Łunin nie tylko świętuje dziś wzrost swojej wartości w Realu Madryt, lecz także przedłużenie kontraktu, które klub podsunął mu w obliczu bardzo dobrej gry.


Update cookies preferences