Bartosz Bereszyński oficjalnie w Napoli!
fot. pixabay.com

Bartosz Bereszyński oficjalnie w Napoli!

O potencjale polskiej piłki świadczy wiele różnych czynników. Reprezentacja może i prezentuje średni poziom, ale regularnie pojawia się na turniejach rangi międzynarodowej (Mistrzostwa Europy i Świata), a w niedawno zakończonym mundialu udało jej się wyjść z grupy po wielu latach. Ważną kwestią jest również to, że wielu polskich zawodników gra na co dzień w klasowych zespołach. Wystarczy tylko wspomnieć Roberta Lewandowskiego z Barcelony, a także Arkadiusza Milika i Wojciecha Szczęsnego z Juventusu. Do tego grona dołączył niedawno Bartosz Bereszyński, który stał się zawodnikiem włoskiego Napoli.

Bartosz Bereszyński to zawodnik urodzony 12 lipca 1992 roku w Poznaniu. Występuje on w klubach oraz reprezentacji Polski na pozycji obrońcy. Swoją młodzieżową karierę rozpoczynał w Warcie Poznań, jednak po pewnym czasie przeszedł do Lecha, w którym stał się zawodnikiem zespołu seniorów. Po wielu latach gry w Polsce, Bartosz wylądował we Włoszech, a jego doskonała postawa w wielu meczach Sampdorii sprawiła, że na wypożyczenie zdecydowało się Napoli. Jest to bardzo dobry klub, który w tym sezonie pokazuje doskonała grę i ma największe szanse na zdobycie Scudetto.

Historia transferowa Bartosza Bereszyńskiego

Bartosz Bereszyński w 2010 roku grał w Lechu Poznań po to, aby w 2011 roku w ramach wypożyczenia trafić do klubu, w którym zaczynał karierę młodzieżową, czyli do Warty Poznań. W 2012 roku trafił z powrotem do Lecha po zakończeniu wypożyczenia do Warty. Można powiedzieć, że jeśli chodzi o polską piłkę to Bartosz Bereszyński najdłużej zabawił w Legii Warszawa, do której trafił w 2013 roku z Lecha Poznań. Gra w jednym z najlepszych polskich klubów przyczyniła się do wielu sukcesów oraz podniesienia wartości samego zawodnika. Efektem jego świetnej gry stało się zainteresowanie zagranicznych klubów. Ostatecznie Bartosz Bereszyński wybrał kierunek włoski i w 2017 roku trafił do Sampdorii za kwotę około 1,8 miliona euro. W międzyczasie przyszły też dobre występy w reprezentacji Polski. Bartosz stał się jednym z kluczowych zawodników Sampdorii, a jego gra nie umknęła największym klubom z Półwyspu Apenińskiego. Efektem tego od 2023 roku Bartosz jest zawodnikiem Napoli, do którego trafił w ramach wypożyczenia z opcją wykupu.

Bereszyński zawodnikiem Napoli – hitowy transfer Polaka!

Na podstawie powyższych informacji można więc zauważyć, że po 6 latach gry w jednym klubie, Bartosz Bereszyński zmienia swoje otoczenie, ponieważ w końcu doczekał się transferu do klubu, który można spokojnie określać mianem „wielkiego”. W ramach umowy wypożyczenia z Sampdorii do Napoli, wzięto również pod uwagę możliwość wykupu tego zawodnika za kwotę 1,8 miliona euro. Jeżeli aktualny lider i główny faworyt do mistrzostwa w Serie A, zdecyduje się na taki krok to nasz zawodnik zwiąże się z nim dwuletnią umową. Warto dodać, że nasz gracz pozytywnie przeszedł testy medyczne, a nawet zaliczył debiut w swojej nowej drużynie.

Czy Bartosz Bereszyński ma szanse na przebicie się do pierwszego składu Napoli?

Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że na początku Bartosz raczej nie będzie dostawał szansy gry w pierwszym składzie zespołu z Neapolu. Konieczna jest do tego dobra dyspozycja na treningach oraz w spotkaniach, w których będzie wchodził na boisko z ławki, meczach sparingowych, pucharowych, itp. Początki Bereszyńskiego w Napoli będą więc raczej oznaczały konieczność ciężkiej pracy i walki o otrzymanie jak największej ilości minut na boisku po to, aby przekonać do siebie trenera i sztab szkoleniowy. Na pozycji naszego gracza absolutnym numerem 1 jest Fabrizio Di Lorenzo, a Polak został na razie pozyskany w charakterze jego zmiennika. Nie oznacza to jednak, że będzie otrzymywał mało minut. Władze Napoli są świadome, że pozyskały klasowego gracza uznawanego już za legendę Sampdorii, który rozegrał w dotychczasowej drużynie ponad 180 meczów i został jej kapitanem.

Jeśli chodzi o aklimatyzację w nowej drużynie to Bartosz Bereszyński nie powinien mieć z tym większego problemu. Dołączy on bowiem do Piotra Zielińskiego oraz Huberta Idasiaka (rezerwowy bramkarz), którzy z pewnością pomogą mu w przyzwyczajeniu się do nowych warunków, tym bardziej, że Bartosz i Piotr znają się dobrze za sprawą gry w reprezentacji Polski.

Co można powiedzieć o debiucie Bartosza Bereszyńskiego w Napoli?

Nasz obrońca otrzymał szansę gry w meczu pucharowym Napoli z Cremonese. Spotkanie to zakończyło się jednak sensacyjnym odpadnięciem aktualnego lidera Serie A z rozgrywek z drużyną zajmującą ostatnie miejsce w tabeli, która w sezonie ligowym nie zanotowała jeszcze zwycięstwa (7 punktów po 7 zremisowanych meczach). Niestety nasz zawodnik otrzymał słabą ocenę, ponieważ nie ustrzegł się błędów w tym spotkaniu (m.in. zgubił krycie przy bramce na 2:2 dającej dogrywkę rywalom). Oczywiście jeden słaby występ nie przekreśla szans Polaka. Wiadomo, że potrzebuje on czasu na aklimatyzację w nowej drużynie i do tego pewnie swoje mógł zrobić stres. Mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami i często trenerzy wystawiają eksperymentalne składy w takich spotkaniach. Bartosz Bereszyński to nadal klasowy zawodnik, który wyrobił sobie markę we Włoszech i z pewnością potwierdzi ją jeszcze wiele razy, gdy będzie dostawał szansę gry.