1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Bartosz Bereszyński oficjalnie w Napoli!
Bartosz Bereszyński oficjalnie w Napoli!
Pixabay.com
Piotr
Piotr

Bartosz Bereszyński oficjalnie w Napoli!

O potencjale polskiej piłki świadczy wiele różnych czynników. Reprezentacja może i prezentuje średni poziom, ale regularnie pojawia się na turniejach rangi międzynarodowej (Mistrzostwa Europy i Świata), a w niedawno zakończonym mundialu udało jej się wyjść z grupy po wielu latach. Ważną kwestią jest również to, że wielu polskich zawodników gra na co dzień w klasowych zespołach. Wystarczy tylko wspomnieć Roberta Lewandowskiego z Barcelony, a także Arkadiusza Milika i Wojciecha Szczęsnego z Juventusu. Do tego grona dołączył niedawno Bartosz Bereszyński, który stał się zawodnikiem włoskiego Napoli.Bartosz Bereszyński to zawodnik urodzony 12 lipca 1992 roku w Poznaniu. Występuje on w klubach oraz reprezentacji Polski na pozycji obrońcy. Swoją młodzieżową karierę rozpoczynał w Warcie Poznań, jednak po pewnym czasie przeszedł do Lecha, w którym stał się zawodnikiem zespołu seniorów. Po wielu latach gry w Polsce, Bartosz wylądował we Włoszech, a jego doskonała postawa w wielu meczach Sampdorii sprawiła, że na wypożyczenie zdecydowało się Napoli. Jest to bardzo dobry klub, który w tym sezonie pokazuje doskonała grę i ma największe szanse na zdobycie Scudetto.Historia transferowa Bartosza Bereszyńskiego

Bartosz Bereszyński w 2010 roku grał w Lechu Poznań po to, aby w 2011 roku w ramach wypożyczenia trafić do klubu, w którym zaczynał karierę młodzieżową, czyli do Warty Poznań. W 2012 roku trafił z powrotem do Lecha po zakończeniu wypożyczenia do Warty. Można powiedzieć, że jeśli chodzi o polską piłkę to Bartosz Bereszyński najdłużej zabawił w Legii Warszawa, do której trafił w 2013 roku z Lecha Poznań. Gra w jednym z najlepszych polskich klubów przyczyniła się do wielu sukcesów oraz podniesienia wartości samego zawodnika. Efektem jego świetnej gry stało się zainteresowanie zagranicznych klubów. Ostatecznie Bartosz Bereszyński wybrał kierunek włoski i w 2017 roku trafił do Sampdorii za kwotę około 1,8 miliona euro. W międzyczasie przyszły też dobre występy w reprezentacji Polski. Bartosz stał się jednym z kluczowych zawodników Sampdorii, a jego gra nie umknęła największym klubom z Półwyspu Apenińskiego. Efektem tego od 2023 roku Bartosz jest zawodnikiem Napoli, do którego trafił w ramach wypożyczenia z opcją wykupu.Bereszyński zawodnikiem Napoli – hitowy transfer Polaka!

Na podstawie powyższych informacji można więc zauważyć, że po 6 latach gry w jednym klubie, Bartosz Bereszyński zmienia swoje otoczenie, ponieważ w końcu doczekał się transferu do klubu, który można spokojnie określać mianem „wielkiego”. W ramach umowy wypożyczenia z Sampdorii do Napoli, wzięto również pod uwagę możliwość wykupu tego zawodnika za kwotę 1,8 miliona euro. Jeżeli aktualny lider i główny faworyt do mistrzostwa w Serie A, zdecyduje się na taki krok to nasz zawodnik zwiąże się z nim dwuletnią umową. Warto dodać, że nasz gracz pozytywnie przeszedł testy medyczne, a nawet zaliczył debiut w swojej nowej drużynie.Czy Bartosz Bereszyński ma szanse na przebicie się do pierwszego składu Napoli?

Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że na początku Bartosz raczej nie będzie dostawał szansy gry w pierwszym składzie zespołu z Neapolu. Konieczna jest do tego dobra dyspozycja na treningach oraz w spotkaniach, w których będzie wchodził na boisko z ławki, meczach sparingowych, pucharowych, itp. Początki Bereszyńskiego w Napoli będą więc raczej oznaczały konieczność ciężkiej pracy i walki o otrzymanie jak największej ilości minut na boisku po to, aby przekonać do siebie trenera i sztab szkoleniowy. Na pozycji naszego gracza absolutnym numerem 1 jest Fabrizio Di Lorenzo, a Polak został na razie pozyskany w charakterze jego zmiennika. Nie oznacza to jednak, że będzie otrzymywał mało minut. Władze Napoli są świadome, że pozyskały klasowego gracza uznawanego już za legendę Sampdorii, który rozegrał w dotychczasowej drużynie ponad 180 meczów i został jej kapitanem.Jeśli chodzi o aklimatyzację w nowej drużynie to Bartosz Bereszyński nie powinien mieć z tym większego problemu. Dołączy on bowiem do Piotra Zielińskiego oraz Huberta Idasiaka (rezerwowy bramkarz), którzy z pewnością pomogą mu w przyzwyczajeniu się do nowych warunków, tym bardziej, że Bartosz i Piotr znają się dobrze za sprawą gry w reprezentacji Polski.Co można powiedzieć o debiucie Bartosza Bereszyńskiego w Napoli?

Nasz obrońca otrzymał szansę gry w meczu pucharowym Napoli z Cremonese. Spotkanie to zakończyło się jednak sensacyjnym odpadnięciem aktualnego lidera Serie A z rozgrywek z drużyną zajmującą ostatnie miejsce w tabeli, która w sezonie ligowym nie zanotowała jeszcze zwycięstwa (7 punktów po 7 zremisowanych meczach). Niestety nasz zawodnik otrzymał słabą ocenę, ponieważ nie ustrzegł się błędów w tym spotkaniu (m.in. zgubił krycie przy bramce na 2:2 dającej dogrywkę rywalom). Oczywiście jeden słaby występ nie przekreśla szans Polaka. Wiadomo, że potrzebuje on czasu na aklimatyzację w nowej drużynie i do tego pewnie swoje mógł zrobić stres. Mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami i często trenerzy wystawiają eksperymentalne składy w takich spotkaniach. Bartosz Bereszyński to nadal klasowy zawodnik, który wyrobił sobie markę we Włoszech i z pewnością potwierdzi ją jeszcze wiele razy, gdy będzie dostawał szansę gry.Update cookies preferences