Alphonso Davies jest na celowniku Realu Madryt i nie jest to żadną tajemnicą. Klub z Madrytu chciałby jeszcze w najbliższym oknie transferowym sfinalizować ten transfer. Problemem okazuje się jednak kwota, ponieważ Bayern Monachium wycenił swojego obrońcę na kwotę 70 milionów euro. Z kolei Real Madryt byłby gotowy zapłacić jedynie połowę tej kwoty. Skutkiem tego, oba kluby czeka bardzo długi okres negocjacji. Chyba że, znajdzie się inny zespół, który wyłoży tyle za Kanadyjczyka.
Oczywiście nie ma wątpliwości co do tego, że Alphonso Davies nie jest największym priorytetem „Królewskich” w najbliższym oknie transferowym. Jednak Real Madryt musi uważać, ponieważ Kanadyjczyk jest uznawany za jeden z talentów na swojej pozycji, przez co inny klub może w najbliższym oknie pokrzyżować plany Realu Madryt i zwinąć z okna transferowego zawodnika Bayernu Monachium.
Alphonso Davies ma podpisany kontrakt z Bawarczykami do czerwca 2025 roku, przez co piłkarz mógłby się teoretycznie dogadać z Królewskimi podobnie jak Mbappe, aby przejść do klubu z Madrytu za darmo, w zamian za bardzo lukratywną kwotę, za podpisanie kontraktu. Wiąże się to jednak z wieloma niedogodnościami, jak w wypadku Mbappe, który we wczorajszym meczu PSG został zdjęty już w połowie spotkania.