Bundesliga: Czekamy na bramkę Lewego

Bayern zagra na wyjeździe z VfB Stuttgart. Borussia Dortmund z Freiburgiem. Czy dwie uwielbiane w Polsce drużyny Bundeslig z polskimi piłkarzami staną na wysokości zdania zdobędą komplety punktów?

To dziwny sezon, spodziewano się kolejnej rywalizacji Bayernu z Borussia o tytuł Mistrza Niemiec, ale efekty są zgoła inne. Bayern przezywa kryzys, ale wciąż jest zdecydowanym liderem rozgrywek i w najbliższe kolejce zmierzy się na wyjeździe z ekipa ze Stuttgartu, występuje w roli faworyta, ale końcowy wynik może być różny. Piłkarze z Monachium grają dość przeciętnie, w idealnej dyspozycji nie jest też Robert Lewandowski, który w ostatnim czasie jest mocno krytykowany rzez niemiecką prasę sportową. Czy nasz napastnik się przełamie i da pierwsze zwycięstwo Bayernowi w rundzie wiosennej? Mecz na żywo tylko u nas.
Borussia Dortmund, stawiana w roli jednego z faworytów rozgrywek zajmuje natomiast… ostatnie miejsce w rozgrywkach! Fatalna postawa jesienią daje przykre efekty. Jakub Błaszczykowski też, jak się zdaje, najlepsze czasy w Dortmundzie ma za sobą, gra przeciętnie, podobnie jak i cała jego drużyna. W najbliższy weekend Borussia zagra z Freiburgiem, jeśli nie wygra, to będzie w poważnych tarapatach i trudno będzie obronić się przed spadkiem do niższej ligi.

W ciekawej sytuacji jest natomiast VFL Wolfsburg. Zajmuje drugie miejsce w tabeli z ośmioma punktami straty do lidera, Bayernu. Jeśli jednak kryzys w Monachium utrzyma się dłużej, a przy tym VFL będzie gał na wysokim poziomie, to może w końcówce sezonu dojść do arcyciekawej sytuacji. Potentat prowadzony przez Pepe Guardiolę może stracić szanse na tytuł za sprawa drużyny, na jaką jeszcze kilak miesięcy temu nekt nie stawiał dlatego meczyki na żywo w Bundeslidze warto obejrzeć, dadzą one odpowiedź na pytanie, jak się przygotowały klub przed piłkarską wiosnę w Niemczech.

Najciekawiej natomiast w najbliższej kolejce zapowiada się mecz Schalke (6 miejsce w taeli) z Borussią Monchengladbach. To może być mecz, który zaważy o zajecie miejsca w czołowej trójce, które gwarantuje grę w Lidze Mistrzów.

Tylko u nas mecze na żywo, każdy pojedynek można obejrzeć w transmisji on line w wysokiej rozdzielności.

Podobne artykuły

Juventus wciąż niepewny
Barcelona otwiera już szampany