Bundesliga: Wiosenne odrodzenie Borussi?

Wielka Borussia Dortmund jesienną rundę zakończyła na przedostatnim miejscu w niemieckiej Bundeslidze, wprawdzie w Lidze Mistrzów zespół Kloppa grał świetnie i pewnie awansował dalej to jednak fani tracą cierpliwość do trenera, którego zespół tak słabo spisywał się w lidze.

Przerwa zimowa może być atutem dla zespołu z Dortmundu, wiadomo już, że w najbliższej kolejce będą mogli zagrać zarówno Kagawa jak i Aubameyang, przepracowany okres przygotowawczy może przyczynić się do lepszej dyspozycji Borussi. Trzeba pamiętać jednak, że strata jest wielka, a na inaugurację rozgrywek wiosennych Borussia pojedzie do Leverkusen na mecz z trzecim zespołem ligi - Bayerem.

Mecz na szczycie, tak można określić spotkanie Wolfburga z Bayernem. Lidera i wicelidera wprawdzie dzieli jedenaście punktów to jest to niezwykle prestiżowe spotkanie, a na pewno VFL będzie chciało utrzeć nosa Bawarczykom i nieco odrobić stratę do Bayernu.
Fani Bundesligi nie mogą się już doczekać meczu pomiędzy Schalke a Hannoverem, będzie to pojedynek dwóch wyrównanych drużyn, a więc znajdziemy w nim to co niemiecka liga ma w sobie najlepsze. Z czołówki łatwiejsze zadanie ma Borussia Gladbach, rewelacja jesieni, która pojedzie na mecz ze Stuttgartem, które zajmuje dopiero piętnaste miejsce.

Ciekawie też będzie w Hamburgu, gdzie przyjedzie zespół FC Koln, w którym będziemy liczyć na występ Polaków.
W kontekście utrzymania bardzo ważny mecz toczyć się będzie pomiędzy Werderem Brema a Herthą Berlin, wprawdzie zespoły nieco odbiły od dna, ale cały cza istnieje realne zagrożenie. Ciężko też będzie ostatniemu w tabeli Freiburgowi, który podejmie u siebie Eintracht, solidny zespół środka pola, ale też z aspiracjami do europejskich wojaży. Podobnie jak Mainz, które w pierwszej wiosennej kolejce zagra z dziesiątym Paderbornem, beniaminkiem Bundesligi.
Bardzo wyrównane starcie zapowiada się w sytuacji pojedynku Augsburga, który jest szósty z Hoffenheimem, które uplasowało się po rundzie jesiennej na siódmej pozycji.

Podobne artykuły