Offside.pl - pobierz aplikację z Google Play

Didier Deschamps rezygnuje z Hugo Llorisa na MŚ 2026

Grafika Offside.pl

YAY_Images / depositphotos.com

Opublikowano: 28.04.2026, 13:00

Aktualizacja: 28.04.2026, 13:04

Didier Deschamps nie planuje powołać Hugo Llorisa na Mistrzostwa Świata FIFA 2026. Legenda francuskiej bramki, dziś 39-letni zawodnik LAFC w MLS, nie pojawi się jako trzeci bramkarz w kadrze. To koniec pewnej ery dla "Trójkolorowych".

Lloris od dawna nie występował w reprezentacji, ostatni raz widziany na boisku w niebieskiej koszulce podczas finału Mistrzostw Świata w 2022 roku, gdzie Francja uległa Argentynie. Decyzja Deschampsa to sygnał zmiany pokoleniowej, który daje szansę młodszym zawodnikom na kluczowych pozycjach. Selekcjoner wyraźnie celuje w przyszłość, rezygnując z usług doświadczonego bramkarza.

Francuzi zagrają na nadchodzących mundialach z nowymi twarzami między słupkami. Czy brak Llorisa odbije się na wynikach zespołu? To pytanie pozostaje otwarte, ale jedno jest pewne - Deschamps nie boi się podejmować trudnych decyzji na drodze do sukcesu.

Źródło: Get Football News France

Komentarze (0)

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Zaloguj się

Podobne wiadomości

Wszystkie artykuły

Ostatnie wiadomości