Ekstraklasa: Hit w Zabrzu czy Krakowie?

Dwa wielkie klasyki czekają nas w osiemnastej kolejce ligowej T-Mobile Ekstraklasy, będzie to przedostatnia kolejka przed przerwą zimową, wprawdzie są to już mecze rewanżowe, ale zaliczamy je jeszcze jako akcja „jesień”. Spotkania-hity czekają na nas w Zabrzu oraz w Krakowie, to są mecze, która trzeba obejrzeć, jeśli mieni się sympatykiem polskiej piłki nożnej, niezależnie czy będziemy oglądać spotkania na żywo czy też online.
Do Zabrza przyjedzie Legia, która jest liderem, aktualnym mistrzem Polski, który ma sześć punktów przewagi nad drugą Wisłą, więc teoretycznie Wiślacy mogą się jeszcze zbliżyć do Warszawiaków i zrównać punktami. Legia spokojnie w minionej kolejce pokonała Cracovię i na Śląsk będą jechać po trzy punkty. Tymczasem Górnik ma niebywałą okazję do zrewanżowania się swoim kibicom po ostatniej wpadce i porażce aż 3:0 z Lechem Poznań. Jednak zespół z Zabrza cały czas ma jeszcze kontakt punktowy, ale wygrana z Legią zbliżyłaby ich do liderów na cztery oczka, jest o co grać.

W Krakowie natomiast grają dwie inne drużyny, wymienione już wcześniej – Wisła gościć będzie poznańskiego Lecha. Kolejorz po wygranej nad Górnikiem pragnie dalej wspominać się w ligowej hierarchii, ewentualna wygrana z Wisłą pozwoliłaby Poznaniakom na zrównanie się punktowe z Wisłą. Krakowianie z kolei są wiceliderami, mimo ostatniego remisu z Piastem Gliwice, nie chcą stracić miejsca, a wręcz przeciwnie – zbliżyć się do Legii, więc zapowiada się bardzo ciekawy mecz.

Śląsk, który spadł po remisie z Pogonią na trzecie miejsce szukał będzie punktów w Bydgoszczy, gdzie czeka go mecz z tamtejszym Zawiszą, totalnym outsiderem ligi. Czwarta Jagiellonia także musi wybrać się w podróż po Polsce, ale w innym kierunku, bo do Krakowa na spotkanie z trzecią od końca Cracovią. Chyba najbardziej wyrównane spotkania to pojedynki Bełchatowa z Łęczną oraz Lechii z Piastem, bardzo ciężko tutaj przewidzieć wyniki, bo wszystkie te drużyny grają bardzo w kartkę, toteż tym bardziej warto obejrzeć te mecze online.

Pogoń po wpadce z Podbeskidziem i dobrym spotkaniu, ale zremisowanym ze Śląskiem zwycięstwa będzie szukać w ostatnim meczu na własnym obiekcie z kielecką Koroną, która zaczęła wspinać się w tabeli ligowej, obecnie już są na jedenastym miejscu. Kolejkę zakończy mecz Ruch – Podbeskidzie.

Podobne artykuły