Ekstraklasa: Powrót po przerwie na kadrę

Wprawdzie piłkarzy z polskiej ligi w kadrze nie gra zbyt wielu to jednak mogą wrócić z podniesionym czołem, jakby nie było są częścią tej reprezentacji, która nie zawiodła w spotkaniu z Gruzją i okazale zwyciężyła w tym meczu.

Teraz czas na powrót do ligowej rzeczywistości, a na początek rozgrywek już w piątek spotkanie o bardzo śląskim zabarwieniu – Ruch Chorzów kontra Śląsk Wrocław. Ruch rozbił ostatnio Jagiellonię i zapewniają, że to tylko początek, Śląsk po remisie z Wisłą Kraków jednak zyskał jeden punkt do Legii, gdyż ta również się nie popisała.

Legioniści przegrali w Szczecinie, więc teraz będą szukali trzech punktów, aby odskoczyć na pozycji lidera, ale zadanie może być trudne, gdyż jadą do Bełchatowa, który w tabeli jest trzeci. Ostatni remis z Cracovią w tym dniu może nie mieć znaczenia, wiadomo jak motywują się drużyny, kiedy przyjeżdża Legia.

Pierwsze z trzech spotkań sobotnich to mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Łęczna. Gościom powoli kończy się bezpieczny zapas nad strefą spadkową, gdyż punkty zaczęły zdobywać drużyny z Chorzowa i Kielc, toteż muszą mieć się na baczności. Wisła, jeśli marzy o Europie musi takie spotkania wygrywać bez problemu.

Pogoń odpoczęła po ostatnim zwycięstwie, więc w pełni skoncentrowana może przystąpić do meczu z Podbeskidziem, a na pewno nie będzie to łatwe spotkanie, gdyż zawodnicy z Bielska potrafią stworzyć ciężkie warunki. O 18:00 Korona rozpocznie swoje spotkanie z Zawiszą Bydgoszcz, gdzie jak gdzie, ale w tym spotkaniu faworytem są Kielczanie, którzy wręcz skazani są na trzy punkty, jeśli chcą oddalić się od widma spadku, w którym wydaje się pogrążony na dobrze jest Zawisza.

Z czysto piłkarskiego punktu widzenia bardzo ciekawe okazać może się niedzielne spotkanie pomiędzy Lechią Gdańsk a Jagiellonią Białystok – i jedni i drudzy są zdeterminowani by zdobywać punkty, ale Lechii nie idzie od początku sezonu, Jaga notuje fenomenalny start, ale i wpadkę w ostatniej ligowej kolejce.

Przyjacielski na pewno nie okaże się Piast i będzie do końca walczył o zwycięstwo w spotkaniu z poznańskim Lechem, może być ciekawie zwłaszcza, że zarówno Lech jak i Piast w ostatniej kolejce zaliczyli słabsze występy i zanotowali remisy, teraz jest szansa na rewanż. Kolejkę zakończy starcie Górnika z Cracovią.

Podobne artykuły