Eliminacje Euro 2016, Grupa A: Grupa niespodzianek

Po trzech kolejkach rozegranych eliminacji można powiedzieć jedno – wielka niespodzianka! Przede wszystkim na próżno szukać na szczycie grupy A.
Holendrzy po trzech meczach zdołali zdobyć jedynie trzy oczka, które wywalczyli pokonując najsłabszy w tej grupie Kazachstan. Porażka z Czechami w pierwszej kolejce była niespodziewana, ale okoliczności, czyli stracona w ostatnich minutach bramka na 2:1, pozwalały wierzyć, że to jednak wypadek przy pracy. Tymczasem w ostatnim meczu Holendrzy ulegli Islandczykom i to 2:0, grając naprawdę słabe zawody.

To właśnie piłkarze z wyspy – Islandczycy są liderami grupy A. Po przekonującym zwycięstwie nad Holandią nikt nie ma wątpliwości, że wyspiarze są w znakomitej dyspozycji, wcześniej pokonali równie okazale Turków 3:0 oraz Łotwę – również 3:0. Po trzech kolejkach zdobyli dziewięć punktów, nie tracąc nawet bramki. Najtrudniejszy wydaje się dla Islandczyków najbliższy mecz z Czechami, gdy z Kazachstanem powinni poradzić sobie bez problemu.
To właśnie nasi południowi sąsiedzi – Czesi są na drugim miejscu w tej grupie, podobnie jak Islandia zainkasowali komplet punktów, strzelili również osiem bramek, ale pozwolili sobie wbić cztery gole, wygrana z Holandią 2:1, w takim samym stosunku z Turcją oraz 4:2 z Kazachstanem. Wygrana z Islandią znacząca przybliży Czechów do Euro 2016.

W fatalnej sytuacji i dyspozycji są Turcy, którzy zdołali zdobyć ledwie jeden punkt w trzech meczach, ulegli Czechom oraz Islandczykom, a z Łotwą zanotowali jedynie remis. Turcja jest w fatalnej sytuacji, jeśli przekonująco nie pokonają Kazachstanu mogą pożegnać się z marzeniami o Euro we Francji.
Łotysze wyprzedzają w tabeli Turków i Kazachów, którzy zdołali zdobyć po punkcie, podczas gdy Łotwa uzbierała dwa oczka. Przy takiej dyspozycji Turków czy Holendrów, Łotyszom może być tylko żal, że nie zdołali pokonać Kazachów – dałoby to im drugie miejsce, przed Holandią.

Pary następnej kolejki, rozgrywanej 16 listopada:
Czechy – Islandia
Holandia – Łotwa
Turcja – Kazachstan

Podobne artykuły