Eliminacje Euro 2016, Grupa B: Każdy ma szansę

Eliminacje Euro 2016, Grupa B: Każdy ma szansę

Grupa B może być określana mianem tej najsłabszej, gdyż tak naprawdę nie znajdziemy w niej żadnej czołowej drużyny z trofeami na koncie, numerem jeden wydawali się być Belgowie, ale mistrzostwa świata pokazały, że to jeszcze nie jest ich czas, aby dołączyć do tych faktycznie najlepszych.
Liderem grupy po rozegraniu trzech spotkań jest Walia, która pokonała Cypr w stosunku 2:1, tak samo wygrywając z Andorą oraz zremisowała bezbramkowo z Bośnią i Hercegowiną. Nie są to oszałamiające wyniki, ale mając taką grupę i mając takie ułatwienia (awansują po dwa najlepsze zespoły, jeden najlepszy z trzecich miejsc, reszta gra baraże), Walia może wreszcie zagrać na wielkiej imprezie, byłoby to trochę niesprawiedliwe wobec wielkiego walijskiego piłkarza – Ryana Giggsa, który nigdy nie mógł z kadrą grać o najwyższe cele, ale pewnie sam „poszkodowany” będzie rad. Prawdziwy sprawdzian Walię czeka w następnej kolejce spotkań, gdzie polecą do Belgii na mecz z faworytami grupy.
Drugie miejsce okupuje Izrael, który jednak rozegrał dwa mecze (podobnie jak Belgia), ale zdobył w nich komplet punktów. Były to jednak najłatwiejsze mecze w tej grupie – pokonanie 4:1 Andory i 2:1 Cypru. Bardzo ważne dla układu sił i wskazanie faktycznej dyspozycji reprezentacji będzie następne spotkanie z zawsze groźnymi Bośniakami.

Belgowie zaliczyli piękne otwarcie, bo rozbili Andorę i to 6:0, natomiast w drugim swoim meczu – tylko zremisowali z Bośnią i Hercegowiną, a chyba nie takich rezultatów się od nich oczekuje. Ewentualna strata punktów w następnym spotkaniu z Walią może mocno skomplikować sytuację „Czerwonych Diabłów”.
Cypr miał być dostarczycielem punktów tymczasem na początek eliminacji pokonał Bośniaków 2:1 i sprawił niemałą sensację, dobra pasja nie trwała długo i w następnych pojedynkach ulegali – również 2:1 - Izraelowi i Walii.
Bośnia obecnie na przedostatnim miejscu to bardzo ciekawy zespół, potrafił na początek eliminacji ku zaskoczeniu innych ulec Cyprowi, a potem zremisować zarówno z Walią jak i z Belgią. Izrael będą musieli pokonać. Grupę zamyka Andora z trzema porażkami.
Belgia – Walia
Izrael – Bośnia
Cypr – Andora

Podobne artykuły

Wraca Ekstraklasa