Eliminacje Euro 2016, Grupa D: Polska grupa

Po losowaniu grup faworytem do wygrania naszej byli Niemcy. Obecni mistrzowie świata mieli wygrać w cuglach, przecież od wielu lat nie ponieśli porażki w eliminacjach, mają dobrze zarządzaną i szeroką kadrę. Tymczasem jednak zmiennicy podstawowych graczy okazali się… za słabi.

Po trzech kolejkach sensacyjnym liderem są Polacy. Na inaugurację rozgrywek pokonaliśmy Gibraltar w okazałym stosunku aż 7:0. Wiele osób obawiało się czy damy radę – zrobiliśmy to co trzeba. Jednak dopiero druga kolejka rozgrywana na stadionie narodowym w Warszawie pozwoliła nam uwierzyć w siebie, po historycznym meczu, pełnym dramaturgii pokonaliśmy Niemców 2:0. Niestety nie poszliśmy za ciosem i spotkanie ze Szkocją okazało się trudniejsze niż myśleliśmy – zdołaliśmy zremisować 2:2, co daje nam siedem punktów. Teraz konieczne jest pokonanie Gruzinów.

Druga w grupie jest Irlandia i to również zaskoczenie, o ile pokonanie Gibraltaru 7:0 czy Gruzinów 2:1 nie powinno dziwić tak remis z Niemcami 1:1 również jest wielkim sukcesem Irlandczyków. Selekcjoner reprezentacji Niemiec na konferencji po meczu mówił, że wynik jest niesprawiedliwy, bo Irlandia oddała jeden celny strzał, ten w doliczonym czasie gry, który dał im bramkę na wagę remisu. Cóż, taka bywa piłka nożna. Irlandczycy pokonując w następnej kolejce Szkotów znacząco przybliżą się do wyjazdu na Euro do Francji.

Dopiero trzecie miejsce to kadra niemiecka, która zgromadziła tylko cztery punkty w trzech meczach. W pierwszej kolejce mocno męczyli się ze Szkotami, ostatecznie wygrywając 2:1, ale porażka z Polską czy remis z Irlandia to dla tej dumnej piłkarsko nacji katastrofa. Teraz Niemcy mają szansę na wielkie strzelanie, bowiem ich rywalem – Gibraltar.

Szkoci zdobywając cztery punkty po remisie z Polską, pokonaniu Gruzji i porażce z Niemcami wykonali chyba swój plan zgodnie z założeniami. Na pewno będą walczyć o awans, kluczowe wydaje się teraz spotkanie z Irlandią, z którą zmierzą się w następnej kolejce, jeszcze w tym roku.

Gruzini wydają się być tylko dostarczycielami punktów, pokonali jedynie Gibraltar, który jeszcze nie zdobył nawet bramki, notując 0:7, 0:7, 0:3.

Gruzja – Polska
Szkocja - Irlandia
Niemcy – Gibraltar

Podobne artykuły