Eliminacje Euro 2016, Grupa F: Wyrównane szanse

Jest to jedna z tych grup, gdzie poziom poszczególnych drużyn mocno się nie różni i wskazać tutaj głównego faworyta jest niezwykle ciężko. Jedną z mocniejszych na papierze drużyn po losowaniu grup wydawała się być Grecja, jednak po trzech kolejkach nie możemy tego powiedzieć.

Liderem grupy są Irlandczycy z Północy, którzy kapitalnie rozpoczęli te eliminacje, najpierw pokonując Węgrów 2:1, potem rozbijając outsidera grupy Wyspy Owcze 4:0 i na koniec wygrywając z mistrzami Europy z Portugalii – Grekami i to bardzo pewnie 2:0. Świetną formę Irlandczyków sprawdzą już w listopadzie wiceliderzy z Rumunii w bezpośrednim starciu.

Rumuni podobnie jak Irlandczycy grali już z Węgrami, z którymi jednak zanotowali remis 1:1, było to spotkanie o bardzo gorącej atmosferze i wzajemnej niechęci. Również grali z Grekami, których podobnie jak lider z wysp pokonali, wprawdzie tylko 1:0, ale w grupie liczą się przede wszystkim trzy punkty. W trzecim swoim spotkaniu bardzo pewnie rozprawili się z Finami 2:0. Mecz z Irlandią w listopadzie będzie meczem o pozycję lidera.
Węgrzy mogą aspirować do trzeciego miejsca w tej grupie, ale jak na razie pokonali tylko Wyspy Owcze i to skromnie 1:0. Natomiast w meczach z silniejszymi rywalami zaprezentowali się już o wiele lepiej, remisując z Rumunią 1:1 czy ledwie przegrywając z Irlandią Północną 2:1. Jeśli w czwartej kolejce pokonają Finów mogą śmiało wierzyć w baraże.

Podobnie jak Finowie, którzy także mają cztery punkty, po remisie z Grecją 1:1 i pokonaniu Wysp Owczych 4:1. Nie udało się Skandynawom urwać choćby punktu na własnym terenie w spotkaniu z Rumunią, gdzie ulegli 2:0. Dla ich sytuacji w grupie kluczowe będą spotkanie z Węgrami.

Fatalna postawa Greków zaskoczyła chyba wszystkich fanów piłki nożnej – przegrali z Irlandią Północną, przegrali z Rumunią i ledwie zremisowali z Finlandią, teraz czeka ich mecz na podbudowanie morale w konfrontacji z Wyspami Owczymi, być może po tym meczu Grecy obudzą się z głębokiego snu, bo Euro we Francji oddala się wielkimi krokami. Tabelę z zerowym dorobkiem punktowym zamykają Wyspy Owcze
Rumunia – Irlandia Północna
Węgry – Finlandia
Grecja – Wyspy Owcze

Podobne artykuły