Eliminacje Euro 2016, Grupa I: Jedna wielka, albańska niespodzianka

W tej grupie ciężko o faworytów, jest to bardzo wyrównana grupa, do tego jedyna pięciozespołowa. Jest to też pewien dyskomfort, bo nie ma się co kolejkę jasne sytuacji – po listopadowej kolejce Duńczycy będą mieli cztery rozegrane mecze, a Albania tylko dwa.

Podczas jednego meczu doszło do skandalu z polityką w tle. Podczas rozgrywania meczu Serbia – Albania nad stadionem pojawił się sterowany, prawdopodobnie przez brata premiera Albanii, z sektora VIP dron, do którego przyczepiona była flaga wielkiej Albanii. Wzbudziło to wielkie emocje, jeden piłkarz serbski próbując zerwać flagę został zaatakowany przez albańskich piłkarzy, doszło do szarpaniny, na boisku pojawili się kibice. Sędzia mecz przerwał, a następnie anulował. Sprawą zajmie się UEFA.

To właśnie Albania po tych dwóch rozegranych meczach jest liderem, przede wszystkim wielką niespodzianką było pokonanie we wrześniu Portugalczyków 1:0. Świat piłkarski nie mógł w to uwierzyć, ale okazało się, że to nie tylko przypadek, bo w drugiej serii spotkań Albańczycy zremisowali 1:1 z silnymi Duńczykami. Teraz grają dopiero w marcu, a ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Armenii.

Duńczycy pokonali już Armenię 2:1, sensacyjnie zremisowali z Albanią, ale nie wykorzystali tej szansy i przegrali 1:0 z Portugalią, trzeba jednak zaznaczyć, że było to szczęśliwe zwycięstwo, bo Cristiano Ronaldo bramkę strzelił dopiero w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym. Dania w listopadzie zagra swój już czwarty mecz, przeciwnikiem będą Serbowie, na gorącej, bałkańskiej ziemi.

Portugalia zawodzi – to na pewno, sensacyjnie ulegli Albańczykom i ledwo wcisnęli bramkę Duńczykom, teraz będą grali z Armenią i muszą wygrać zdecydowanie, aby poprawić swoją sytuację i odrobić stracone zaufanie swoich kibiców.

Serbowie do tej pory tylko zremisowali z Armenią 1:1, ale już w listopadzie będą mogli pokazać swoją prawdziwą siłę w rywalizacji z Duńczykami to może być ważne spotkanie dla układu sił w tej grupie.

Grupę zamyka Armenia, która po remisie z Serbią i porażce z Danią ma ledwie jeden punkt. Być może Ormianie wykorzystają problemy Portugalczyków i właśnie w tym spotkaniu będą szukali punktów.

Serbia – Dania
Portugalia – Armenia

Podobne artykuły