Eredivisie: Bez wielkich meczów

Kadra Holandii nie zawodzi i wraca na właściwe tory, zaczyna grać pięknie, ale przerwa na mecze reprezentacyjne już się skończyła i czas wrócić do ligowej szarości. W trzynastej kolejce holenderskiej Eredivisie brak meczów określanych mianem topowych, nie oznacza to, że zabraknie emocji. Kolejka rozegrane będzie w dwa dni – sobotę i niedzielę.

Zmagania rozpoczną zespoły z dołu tabeli Go Ahead podejmie NAC Bredę, będzie to bardzo waleczne spotkanie, o każdy milimetr trawy i każdy punkt. Do jedenastego Vitesse zawita szóste Alkmaar, cień zespołu sprzed kilku lat, które rywalizowało jak równy z równym z czołówką ligi.

Wspinający się na szczyt Feyenoord na swojej drodze pokonać będzie musiał Dordrecht, ostatni zespół w tabeli, nie powinno to zespołowi z Rotterdamu sprawdzić problemu, ostatnio zespół outsidera poległ 4:0 z Twente, ale Feyenoord zgubił za to punktu z Vitesse.
Trudniej na pewno będzie Ajaxowi, wicelider z Amsterdamu na swoim obiekcie gościć będzie Heerenveen, zespół aspirujący do Ligi Europy, obecnie siódmy. Po kadrze do Amsterdamu wróci Arek Milik, który strzelił Szwajcarom piękną bramkę z rzutu wolnego. Sąsiedzkie, ale tylko w tabeli starcie czeka Willem II z Excelsiorem, będzie to pojedynek dwunastego z trzynastym zespołem.

Niedzielne zmagania otworzy spotkanie lidera holenderskiej ligi PSV, które wybierze się do Groningen, zespołu środka tabeli. Na dole tabeli kolejce starcie tej serii, Heracles podejmować będzie Den Haag.

Chyba mimo wszystko najciekawszy pojedynek to ten pomiędzy Twente a Zwolle. Z pozoru tak nie wygląda, ale trzeba przypomnieć o miejscach zajmowanych przez te zespoły. O ile trzecie miejsce Twente tak mocno nie dziwi, tak piąta pozycja Zwolle to spore zaskoczenie. Obydwie drużyny wygrały swoje ostatnie mecze i to do zera, Twente rozbiło ostatni Dordrecht 4:0, a Zwolle pokonało 2:0 Groningen.
Kolejne spotkanie „po sąsiedzku” zakończy kolejkę ligową, a będzie to pojedynek między ósmym a dziewiątym zespołem tabeli, Cambuur pojedzie na wyjazdowe spotkanie z Utrechtem.

Podobne artykuły