Eredivisie: Kiedy odpali Arkadiusz Milik?

W ostatniej ligowej kolejce trzymaliśmy kciuki za Arkadiusza Milika, który wystąpił w pierwszym składzie na ligowy holenderski klasyk Eredivisie, kiedy to Ajax grał z Feyenoordem. Niestety Polak bramki nie zdobył, a po przerwie został zmieniony, a wynik bezbramkowego remisu utrzymał się do końca spotkania.
Fakt ten wykorzystało PSV, które pokonało swojego rywala z Cambuur uzyskując tym samym przewagę sześciu punktów nad drugim Ajaxem. Teraz zawodników PSV czeka potyczka z Willem II, które w ligowej tabeli zajmuje dziesiąte miejsce.

Z kolei drugi Ajax po stracie punktów z Feyenoordem nie może sobie pozwolić na potknięcie w meczu z dwunastym Vitesse, ale na boisku w Arhnem. Biorąc pod uwagę różną dyspozycję Ajaxu nie można być pewnym wyniku. Jak co kolejkę jednak możemy jedynie mieć nadzieję na występ i przede wszystkim - bramki Milika.

Dopiero piętnaste miejsce okupuje Den Haag, a to właśnie ten zespół będzie gościem w Roterdamie, gdzie w roli faworyta wystąpi Feyenoord. Remis z Ajaxem wprawdzie był niezłym wynikiem dla Feyenoordu, ale oznacza to utrzymanie statusu quo - dalej straty aż ośmiu punktów do zespołu z Amsterdamu. Marzenia o mistrzostwie wydają się oddala w tym wypadku, bo do PSV strata wynosi aż czternaście punktów.

Czwarte Zwolle pojedzie na swój mecz do Utrechtu, jedenastego zespołu ligi, który ostatnio zremisował z Groningen. Zwolle po remisie z AZ również musi pilnować się, aby nie wypaść z obiegu w walce o europejskie puchary.
Ciężkie zadanie przed ostatnim zespołem okupującym dół tabeli Eredivisie - Dordrechtem, któremu przyjdzie podjąć na własnym terenie Heerenveen. Na dole tabeli czeka nas też pojedynek o utrzymanie między Excelsiorem a NAC Bredą.

Z pozoru łatwe zadanie czeka AZ Alkmaar, które u siebie rozegra mecz z Heraclesem, które jest dopiero na szesnastym miejscu w tabeli i będzie panicznie szukać punktów w każdym meczu coraz częściej.

Wyrównanie starcie za to zapowiada się w pojedynku pomiędzy Twente, które jest szóste a Cambuur, które zajmuje ósmą lokatę. Na zakończenie pojedynek dziewiatego Groningen z czternastym Go Ahead.

Podobne artykuły