Eredivisie: Powrót po pucharowych bojach

31 października po przerwie na mecze Pucharu Holandii wraca Eredivisie, na początek jedenastej kolejki Go Ahead będzie miało niezwykle wielką szansę na komplet punktów, gdyż mierzyć się będą z ostatnim Heracles, które do tej pory zgromadziło ledwie trzy punkty.
Podobnież łatwe zadanie może czekać wice lidera z Amsterdamu, gdyż Ajax na własnym podwórku podejmować będzie Dordrecht, przedostatni zespół ligi, który ma tylko pięć punktów, dwukrotnie mniej niż wyprzedzający ich w tabeli zespół NAC Breda. Wprawdzie w tygodniowym spotkaniu pucharowym Arkadiusz Milik grał od pierwszej minuty i strzelił dwa gole to jednak liczymy, że w końcu w ligowym spotkaniu też wybiegnie w pierwszej jedenastce. Wiele emocji może wzbudzić pojedynek między Twente a Heerenveen, jeszcze nie tak dawno dwa czołowe zespoły ligi, obecnie Twente zajmuje ósme miejsce, ostatnio niespodziewanie przegrywając 2:1 z Excelsiorem, teraz muszą gonić punkty w spotkaniu z ósmym Heerenveen.
Meczem kolejki można śmiało w ciemno stawiać pojedynek Feyenoordu z FC Zwolle, a więc spotkanie między trzecim a czwartym zespołem ligi. Równa ilość punktów i możliwość straty aż sześciu oczek w przypadku przegranej do drugiego Ajaxu jest na pewno silnym motywatorem dla obydwóch zespołów.
Lider również, podobnie jak Ajax, nie powinien mieć problemów z piłkarzami Den Haag, którzy są dopiero na piętnastym miejscu w tabeli, ale mają skuteczną broń, bowiem to w ich szeregach występuje aktualny lider klasyfikacji strzelców – Kramer, z ośmioma trafieniami.

Kolejka kończy się drugiego listopada, a pierwszym meczem tego dnia będzie spotkanie pomiędzy trzynastym Utrechtem a siódmym Vitesse Arhnem. Nieco później dziewiąty Willem II podejmie szósty Cambur. W przedostatnim spotkaniu, będąca w zagrożeniu na szesnastym miejscu NAC Breda będzie walczyć o przeskoczenie zespołów wyżej z Groningen, które na jedenastej pozycji ma tylko cztery punkty więcej niż zespół NAC. Zamykające dziesiątą kolejkę będzie spotkanie między AZ Alkmaar, które zajmuje dopiero dziesiątą lokatę, a dwunastym Excelsiorem.

Podobne artykuły