Eredivisie: Strzelanina w Dordrechcie?

Eredivisie: Strzelanina w Dordrechcie?

Już w nadchodzący weekend swoją piętnastą kolejkę rozgrywać będzie Eredivisie, wprawdzie zespoły z czołówki nie będą mierzyć się bezpośrednio ze sobą, ale nie mogą sobie pozwolić na utratę punktów, bo ścisk w czołówce jest wielki. PSV i Feyenoord jeszcze nie rozegrali zaległego spotkania, odbędzie się ono siedemnastego grudnia.

W tej kolejce PSV pojedzie do Dordrechtu, na mecz z ostatnim zespołem ligi, można zatem spokojnie włączyć mecz online i liczyć na wiele bramek na żywo. PSV w tej chwili ma tylko jeden punkt przewagi nad drugim Ajaxem, jeden mecz mniej, ale zważywszy, że to spotkanie z Feyenoordem to nie mogą być pewni, że przewaga wzrośnie.

O tej samej porze grał będzie też właśnie Ajax, ale na własnym stadionie, będzie to mecz z Willem II, które jest ósme, ostatnio jednak pokonało Dordrecht cztery do zera. Jak zwykle ściskamy mocno kciuki za dobry występ Arka Milika, nadzieję naszej reprezentacji. W ten sam dzień gra też AZ Alkmaar, a ich rywalem będzie trzynaste Go Ahed. AZ jest bardzo wysoko w tabeli, bo aż na piątej lokacie, w Alkmaar wierzą w europejskie puchary i powrót do lat świetności. Tego samego dnia gra też trzeci Feyenoord, również czeka ich mecz ze słabszym rywalem, bo czternastym Excelsiorem. Żaden z zespołów z czołówki tabeli nie może sobie pozwolić na stratę punktów w takich meczach.
Dziewiąty Cambuur zagra jeszcze tego samego dnia z NAC Bredą, zespołem z dolnej części tabeli. Natomiast już w niedzielę czeka nas mecz Zwolle, które ostatnio wygrało swój mecz pięć do zera, a ich przeciwnikiem w tej kolejce będzie Den Haag.

Czwarty zespół ligi, czyli Twente Enschede pojedzie na wyjazdowy mecz, gdzie rywalem będzie Vitess Arhnem, również Twente ma aspiracje do najwyższych celów toteż mecz z zespołem środka tabeli muszą wygrać. Bardzo słabo spisuje się Heerenveen, które jest dopiero jedenaste, teraz czeka ich spotkanie wyjazdowe z siódmym Groningen. Słabo w lidze radzi sobie również Heracles, które jest dopiero szesnaste, a teraz jeszcze mają mecz z Utrechtem i to na stadionie rywala.

Podobne artykuły

Wraca Ekstraklasa