FC Barcelona – Paris Saint Germain

Po pięciu kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów to Paris Saint Germain jest liderem, do tej pory udało im się zgromadzić trzynaście punktów, jedyny remis jaki zanotowali w tej fazie to podczas meczu z Ajaxem, w pierwszej kolejce, kiedy padł wynik jeden do jednego. Był to jedno ze słabszych spotkań Paryżan, ale później było już lepiej, a przynajmniej – wygrywali. Najpierw z Barceloną na własnym obiekcie trzy do jednego, potem jednak skromnie z Apoelem jeden do zera, w rewanżu padł taki sam wynik, dopiero w ostatniej, piątej kolejce PSG zdołało strzelić trzy gole Ajaxowi, tracąc jednego.

Barcelona za to ma punkt mniej, wygrała cztery spotkania, a jedno przegrała, właśnie z francuskim zespołem w drugiej kolejce. W pierwszej pokonali równie skromnie – jeden do zera Apoel. Później jednak Barcelona była już bardziej skuteczna niż PSG, pokonała Ajax trzy do jednego, a w rewanżu dwa do zera z Holedrami, aby na koniec rozbić cztery do zera Apoel. W tym czasie Messi stał się najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów, przeganiając dotychczasowego lidera – Raula Gonzaleza.

W Barcelonie powoli znika kryzys z początku sezonu, porażka z PSG, a także Realem w Gran Derby, teraz Katalończycy zaczynają grać coraz lepiej, są już wiceliderami ligi, odrabiając straty do Realu. Do formy wraca Messi, którego na pewno podniósł na duchu pobity rekord, tym bardziej, że goniącemu go Ronaldo nie udała się ta sztuka, a może być coraz ciężej, gdyż Messi jest młodszy o dwa lata.
W Paryżu natomiast PSG gra dość przeciętnie, ostatnio zanotowali remis po kilku wymęczonych zwycięstwach, ale to jeden do jednego z Lille dało przewagę Marsylii, która jest obecnie liderem Ligue One, będąc punkt nad Paryżanami.

Siłą PSG może być wracający Ibrahimović, który na pewno będzie chciał się pokazać w meczu z Barceloną, w której kiedyś grał, a któremu w stolicy Katalonii nie poszło zbyt dobrze, wyjawiał też swoją niechęć do byłego trenera Barcelony – Pepa Guardioli.

Barcelona musi udowodnić, że z lepszymi klubami też potrafi zwyciężać, że jest wciąż mocna i będzie się liczyć w tej edycji Ligi Mistrzów. Mecz na pewno będzie pełen emocji, warto zobaczyć to spotkanie na żywo online, będzie to starcie o dominację w grupie.

Podobne artykuły