Finał Euro 2016 - Francja zagra z Portugalią

Finał Euro 2016 - Francja zagra z Portugalią

Europejski czempionat dobiega końca, przed nami już tylko jeden pojedynek. W finale turnieju zagra gospodarz, Francja z Portugalią. Wydaje się, że faworytem są Trójkolorowi, ale mają jeden dzień mniej na regenerację, co przy tak długo trwającej imprezie i tak wielu meczach, może mieć znaczenie.Mistrzostwa Europy we Francji przyniosło nam wiele emocji. Nie padało wiele bramek, ale grała za to nasza reprezentacja i doszła aż do ćwierćfinału turnieju, co należy odbierać jako sukces. Teraz we Francji do rozegrania został już tylko jeden pojedynek, finał pomiędzy Portugalią a Francją. O ile obecność gospodarzy w finale jest spodziewana, o tyle awans Portugali uważany jest za niespodziankę, zważywszy, że w grach grupowych team pod wodzą Cristiano Ronaldo spisywał się fatalnie.


Jak pokazują wyniki euro 2016, w turnieju świetnie spisują się gospodarze. Francuzi grają interesujący futbol, strzelają sporo bramek i zasłużenie awansowali do finału imprezy. W pojedynku półfinałowym ograli Mistrzów Świata, Niemców 2:0. To był dziwny mecz, praktycznie w całym spotkaniu przeważali Niemcy, mieli więcej sytuacji strzeleckich, ale nie potrafili wykorzystać swoich szans. Tymczasem Francuzi strzelili dwie bramki, przy czym jedna padła z rzutu karnego, którego podyktowanie budzi wiele kontrowersji.


Zupełnie inaczej postrzegana jest obecność Portugalii w finale mistrzostw. Oglądając mecze na zywo za darmo z pomocą naszego portalu, widzieliśmy, że team z legendarnym CR7 grał w turnieju słabo. Już sam awans z grupy był szczęśliwy, Portugalczycy zajęli w niej dopiero trzecie miejsce (za Węgrami i Islandią). W 1/8 finału pokonali po dogrywce Chorwatów, w ćwierćfinale wygrali w rzutach karnych z Polską. W półfinale Portugalia ograła 2:0 Walię i było to pierwsze zwycięstwo w turnieju w regulaminowym czasie gry. Czego można się spodziewać po tej drużynie w finale? Trudno ocenić, na pewno w drużynie Portugalii gra wielu dobrych piłkarzy, ale nie jest to tak silna drużyna, jak jeszcze sześć lat temu. Niemniej awansowała do finału i stać ją na wygraną z Francją. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016 niewątpliwie zaskakują wynikami i nie można wykluczyć, że rezultat finału również zachwyci.


Francuzi na pewno na murawę w finałowym pojedynku turnieju wyjdą szczególnie umotywowani, ostatni piłkarski sukces osiągnęli w 2000 roku, kiedy to sięgnęli po tytuł Mistrzów Europy, jeszcze z Zinedinem Zidanem w składzie. Teraz w reprezentacji grają inni piłkarze, to młody, ale niezwykle ciekawy zespół, który niewątpliwie zasługuje na zdobycie europejskiego trofeum. Atutem będzie zapewne własna publiczność i własne boisko, Francja gra u siebie, co na pewno sprzyja w osiąganiu dobrych rezultatów.


Przed nami ciekawy finał. Zapraszamy na mecze live stream, tego widowiska nie można przegapić. To najważniejszy mecz piłkarski tego roku i każdy kibic futbolu powinien go obejrzeć. Francja i Portugalia już w niedzielę zmierza się w finale Mistrzostw Europy.

Podobne artykuły