Gdzie można oglądać transmisje piłkarskich mistrzostw świata w Katarze?
fot. fifa.com

Gdzie można oglądać transmisje piłkarskich mistrzostw świata w Katarze?

Piłka nożna od wielu lat zalicza się do grona najpopularniejszych sportów na świecie. Nic w tym dziwnego, ponieważ podczas meczów piłkarskich kibice mają możliwość obserwowania rywalizacji zespołowej, atrakcyjnych sytuacji i bramek, itp. Szczególnie emocjonujące są zmagania w ramach dużych imprez sportowych. Oprócz turniejów o mistrzostwa poszczególnych kontynentów, rozgrywane są również Mistrzostwa Świata. Jak sama nazwa wskazuje, podczas takich mistrzostw celem jest wyłonienie najlepszej drużyny na świecie.

Jeśli chodzi o rozpoczynające się Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze to są one nietypowe z wielu względów. Przede wszystkim są one rozgrywane po raz pierwszy w państwie arabskim. Kolejną nowością jest pora rozgrywania turnieju. Mistrzostwa zawsze odbywały się w porze letniej, w przerwie pomiędzy sezonami. W tym przypadku, ze względu na wysokie temperatury panujące latem w Katarze, zdecydowano o rozegraniu turnieju w listopadzie i grudniu. W tym celu w rozgrywkach klubowych zrobiono przymusową przerwę na mistrzostwa.

Duże zainteresowanie mistrzostwami

Oczywiście wokół przyznania organizacji turnieju Katarowi, a także wokół procesu budowy stadionów krąży wiele kontrowersji. Sporo osób zdecydowało się „zbojkotować” mistrzostwa i ich nie obserwować. Mimo to nadal ogromne grono pasjonatów piłki nożnej planuje oglądać mecze na żywo na stadionach w Katarze lub transmisje w telewizji. Nie inaczej wygląda sytuacja wśród Polskich kibiców. Każde Mistrzostwa Świata (nawet bez udziału reprezentacji Polski) biją rekordy oglądalności w naszym kraju. Również w przypadku obecnych mistrzostw w Katarze, oglądalność będzie wysoka, tym bardziej, że nasi reprezentanci zdołali się zakwalifikować do turnieju i w fazie grupowej zmierzą się z zawsze groźnym Meksykiem, nieobliczalną Arabią Saudyjską oraz Argentyną zaliczającą się do grona faworytów w walce o złoty medal.

W związku z dużym zainteresowaniem turniejem w Katarze, wiele osób zastanawia się nad tym gdzie można oglądać mistrzostwa. Dobrą wiadomością jest fakt, że w naszym kraju dostępnych jest wiele możliwości legalnego oglądania transmisji z piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze.

Transmisje dla posiadaczy naziemnej telewizji cyfrowej

Oczywiście najszersze grono odbiorców telewizyjnych w Polsce stanowią osoby posiadające dostęp do telewizorów i dekoderów przystosowanych do odbioru kanałów w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. W ramach standardowego abonamentu RTV, odbiorcy takiej telewizji mają dostęp do podstawowych kanałów, w tym również do programów TVP. Jest to pozytywna wiadomość dla kibiców, ponieważ mecze zarówno reprezentacji Polski, jak i innych drużyn w ramach MŚ w Katarze, są transmitowane na antenie TVP 1, TVP 2 oraz TVP Sport. Wszystkie te kanały są dostępne w ramach podstawowego abonamentu RTV bez żadnych dodatkowych opłat.

Transmisje mistrzostw dla posiadaczy telewizji satelitarnej

Coraz więcej osób na terenie naszego kraju decyduje się na wykupienie abonamentu telewizji satelitarnej. W Polsce działa wielu operatorów satelitarnych, takich jak na przykład Polsat czy też Canal +. Poza tym można znaleźć sporo innych firm dostarczających telewizję kablową lub satelitarną. W pakietach takich firm również znajdują się kanały TVP 1, TVP 2 oraz TVP Sport, na których transmitowane są wszystkie mecze MŚ 2022 w Katarze. Innymi słowy, posiadacze abonamentów satelitarnych nie będą mieć problemów z dostępem do swoich ulubionych reprezentacyjnych rozgrywek piłkarskich.

Legalne transmisje MŚ 2022 dostępne w Internecie

Aby w pełni legalnie oglądać piłkarskie Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze, wcale nie trzeba posiadać dostępu do telewizji naziemnej czy też satelitarnej. Wystarczy posiadanie urządzenia z dostępem do Internetu. W sieci dostępne są liczne płatne serwisy zapewniające dostęp do wielu kanałów on-line, w tym również do kanałów TVP. Najlepszą i przede wszystkim darmową opcją jest oglądanie transmisji meczów MŚ w serwisie sport.tvp.pl.

Darmowe i legalne transmisje na urządzeniach mobilnych oraz telewizorach Smart TV

Oczywiście telefony komórkowe, tablety czy też nowoczesne telewizory Smart TV, mają możliwość przeglądania różnych stron internetowych, w tym również wspomnianego wyżej serwisu sport.tvp.pl. Znacznie łatwiejszym rozwiązaniem jest jednak pobranie specjalnej aplikacji TVP Sport na urządzenia mobilne i nowoczesne telewizory. Posiadając taką aplikację, wystarczy dostęp do Internetu, aby cieszyć się możliwością oglądania mistrzostw w każdym miejscu i czasie.

Oferta telewizyjna w zakresie MŚ w Katarze

We wspomnianych wyżej programach telewizyjnych, aplikacjach i serwisach on-line, widzowie mogą nie tylko oglądać transmisje meczów na żywo. Dostępne są również powtórki oraz skróty spotkań, studia przedmeczowe oraz studia, podczas których można zapoznać się z przewidywaniami i analizami ekspertów. Można więc zauważyć, że oferta telewizyjna powiązana z Mistrzostwami Świata w Katarze jest niezwykle szeroka i obejmuje różne transmisje oraz programy dopasowane do zróżnicowanych potrzeb kibiców.