Grupa C Ligi Europejskiej


Początek września to wielki emocje związane z losowaniem grup czy to Ligi Mistrzów czy Ligi Europejskiej, podczas gali losowania bardzo wiele osób ogląda je na żywo w Internecie lub też na telewizorach. Prestiż Ligi Europejskiej jest coraz większy, więc i losowanie tych grup wzbudza wiele emocji.


W grupie C przecież możemy odnaleźć reprezentantów dwóch silnych piłkarsko krajów - mamy klub z Francji oraz niemiecki zespół. St. Etienne słynie z dawania szansy młodym zawodnikom, którzy potem rozwijają skrzydła i są gwiazdami, których fani uwielbiają oglądać w meczach na żywo. Niemiecki Mainz to bardzo mądrze i spokojnie budowany klub, który realizuje swoje cele krok po kroku i już często gości właśnie w fazie grupowej Ligi Europejskiej, może teraz czas na coś więcej, aby ich wyniki meczów przywiodły na ich stadion jeszcze więcej kibiców?


W tej grupie grać będzie też belgijski Anderlecht, w którym od początku sezonu szaleje nasz reprezentant kraju - Łukasz Teodorczyk, Polak popisuje się umiejętnościami strzeleckimi i doprowadza do świetnych wyników meczów Anderlechtu. To bardzo dobra wiadomość dla selekcjonera Adama Nawałki, bo na początku sezonu w świetnej formie strzeleckiej jest zarówno Robert Lewandowski, jak i Arkadiusz Milik oraz Łukasz Teodorczyk, a także Kamil Wilczek.


Stawkę zamyka zespół Gabali, dla Azerów może być to bardzo ciężki sprawdzian, ale należy pamiętać, że przez eliminacje udało im się przebrnąć, więc kto wie na jaką niespodziankę są gotowi zawodnicy ze wschodu.