Gruzja - Polska 0:4

Gruzja - Polska 0:4

Skończyliśmy reprezentacyjną jesień, jeśli chodzi o mecze o punkty. Za nami cztery z dziesięciu kolejek, ale następne spotkania czekają nas dopiero pod koniec marca.

W grupie „polskiej” czyli „D” liderem są oczywiście Polacy, którzy zdobyli w czterech dotychczasowych spotkaniach dziesięć punktów i są niepokonani. Jedyny zespół, z którym się nie mierzyliśmy to Irlandczycy. Na początek gładko pokonaliśmy siedem do zera debiutujący zespół Gibraltaru, następnie w cudowny sposób pokonaliśmy w Warszawie głównych faworytów grupy i aktualnych mistrzów świata – Niemców dwa do zera, zremisowaliśmy po zaciętym boju dwa do dwóch ze Szkocją oraz wywieźliśmy cenne trzy punkty gromiąc cztery do zera Gruzinów.

Drugą pozycję zajmują Irlandczycy, ale mają tyle samo punktów co Niemcy i Szkocja, co tylko pokazuje jak wyrównana jest to grupa wobec niezbyt dobrej formy niemieckiej reprezentacji. Wszystkie te drużyny mają po siedem punktów.

Irlandczycy zaczęli bardzo słabo, bo ledwie wywalczyli dwa do jednego z Gruzją, ale potem rozbili w takim samym stosunku Gibraltar co nasza kadra, a następnie wyszarpali w ostatniej chwili remis z Niemcami. Po dobrej serii przyszło rozczarowanie w postaci porażki jeden zero ze Szkocją.

Reprezentacja Niemiec, oprócz wspomnianych „wpadek”, bo tak przy ich sile należy o tym pisać, pokonali też Szkotów dwa do jednego oraz Gibraltar cztery do zera. Szkoci zdołali zwyciężyć Gruzinów jeden do zera. Ci ostatni wygrali jedynie z Gibraltarem trzy do zera. Gibraltar nie zdołał jeszcze strzelić nawet bramki, a stracił ich już aż dwadzieścia jeden.
29 marca Polacy pojadą na bardzo ważny wyjazdowy mecz z Irlandią, mecz który zakończy pierwszą rundę – obyśmy dalej byli niepokonani. Niemcy pojadą do Gruzinów, a Szkoci na własnym podwórku podejmą Gibraltar. Gdy przegramy z Irlandią wielce prawdopodobny jest scenariusz, że wszystkie zespoły będą miały wtedy po dziesięć punktów, a wtedy grupa będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Jednak przez tyle miesięcy jeszcze wiele może się przydarzyć i zmienić w każdej kadrze.

Podobne artykuły

Wraca Ekstraklasa