Historyczny mecz Legii Warszawa

Już w najbliższą środę cała Polska śledzić będzie mecz na żywo, w którym po dwudziestu jeden latach ponownie Legia Warszawa zagra w Lidze Mistrzów. Dwadzieścia lat temu w tych elitarnych rozgrywkach po raz ostatni grała polska drużyna, a konkretnie Widzew Łódź, teraz po latach przerwy wreszcie mamy tutaj przedstawiciela.


A trzeba przyznać, ze droga do Ligi Mistrzów to była istna drogą przez mękę. Najpierw z Trenczynem, gdzie grał wyglądało niezbyt dobrze, ale przyszły wyniki, nieco kosztem meczów ligowych w Ekstraklasie, ale piłkarskie wyniki meczów w tych eliminacjach nas zadowalały. Następnie wielki dwumecz Dundalk, gdzie momentami było groźne, ale po raz kolejny Legia zagrała bez stylu, a w między czasie odpadła też z Pucharu Polski i zanotowała kolejne porażki w lidze. Czy w meczach Ligi Mistrzów obejrzymy nową jakość Legii?


Może być ciężko albowiem w meczach na żywo Legia zmierzyć się będzie musiała z uznanymi markami takimi jak Borussia Dortmund, Real Madryt oraz Sporting Lizbona. Z tymi pierwszymi zmierzą się już w najbliższą środę w meczu na żywo.
Można mieć żal do Legii za styl, za to, że mieli mnóstwo Szczęścia w losowaniu, ale nie można nie zauważyć, że na to szczęście pracowali latami, mozolnie zdobywając punkty w rankingu UEFA, aby wreszcie być zespołem rozstawianym.


Czy drużyna Hasiego wreszcie nas oczaruje? Może z mocnym przeciwnikiem zejdzie z nich ta presja, może nie będą musieli grać ataku pozycyjnego i z kontry będzie grało im się lepiej? O tym przekonamy się śledząc ich mecz na żywo już w środę, ale na pewno nie zabraknie wsparcia kibiców Legii, gdyż bilety na wszystkie mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów rozeszły się błyskawicznie.