I Liga Polska: Coraz bardziej klarowna

Po rozegranych czternastu kolejkach piłkarskiej I ligi można już mieć pierwsze typy odnośnie drużyn, które będą walczyły o awans do Ekstraklasy. Jak w ostatnich latach – choć z małymi problemami na początku – nie bez szans jest Flota Świnoujście, ale póki co liderem jest Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Bardzo powrotu do najwyższej klasy rozgrywek pragnie zagłębie Lubin. Zanim zapadną ostateczne rozstrzygnięcia, piłkarze zmierzą się w piętnastej odsłonie ligi.

Lider rozgrywek, Termalica Bruk-Bet Nieciecza zagra na wyjeździe z dziesiątą drużyna ligi, Wigry Suwałki. Mimo ż to wyjazdowa potyczka, to jednak piłkarze z Niecieczy są zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Choć poprzednia kolejka (przegrana Termalici na własnym stadionie z Wisłą Płock 0:2) pokazuje, że zawodnicy z Niecieczy nie są niepokonani i na pewno team z Suwałk tanio skory nie sprzeda. To dla lidera będzie trudny pojedynek Termalica musi udowodnić swoje aspiracje, a Wigry chcą zagrać dobrze. Nie walczą o awans, co daje im minimalnie większy komfort psychiczny.

Najciekawiej w czternastej kolejce spotkań zapowiada się natomiast potyczka trzeciej w tabeli Wisły Płock z piątą Flotą Świnoujście. Ta druga z ekip wyraźnie przełamała swój kryzys sportowy oraz finansowy i zaczyna grać bardzo skutecznie. To może być bardzo interesujące widowisk, tym bardziej, że drużyna, która w tym pojedynku zdobędzie komplet punktów przybliży się do liderów i będzie miała realne szanse na walkę o awans do Ekstraklasy.
W pozostałych meczach tej rundy rozgrywek o mistrzostwo ligi spotkają się: Stomil Olsztyn (7 w tabeli) z Chojniczanką Chojnice (8), Drutex-Bytovia Bytów (13) z Miedzią Legnica (16), Pogoń Siedlce (17) z Widzewem Łódź (18), Zagłębie Lubin (2) z Arką Gdynia (12), Chrobry Głogów (11) z GKS-em Tychy (15), Olimpia Grudziądz (4) z Sandecją Nowy Sącz (14), GKS Katowice (6) z Dolcanem Ząbki (9).
Póki co outsiderem rozgrywek jest Widzew Łódź, który wyraźnie nie jest w stanie nawiązać walki nie tylko z liderami, ale nawet ligowymi przeciętniakami. Szykuje się spora sensacja legendarny klub z łodzi jest zagrożony spadkiem do II ligi!

Podobne artykuły