I Liga Polska: Pojedynek spadkowiczów

Pojedynek spadkowiczów
Piętnasta kolejka zaplecza Ekstraklasy podzielona została na dwa dni – pierwsze mecze rozegrane będą 31 października, a dokończenie kolejki nastąpi drugiego listopada.
Na początek zmierzą się dwa ciekawe i odległe dla wszystkich zespoły – Floty Świnoujście i Wigier Suwałki. Ci ostatni chociaż niżej w tabeli to ostatnio zanotowali dobry rezultat remisując z liderem z Niecieczy, Flota natomiast uległa w Płocku miejscowej Wiśle. Walka o ligowy byt rozgrywać się będzie w Legnicy, gdzie okupująca siedemnaste, przedostatnie miejsce Miedź zmierzy się z zespołem o dwa punkty lepszym – Pogonią Siedlce, będzie to niezwykle istotny mecz dla tych dwóch drużyn.

W Nowym Sączu cały czas myślą o utrzymaniu, obecnie Sandecja zajmuje piętnaste miejsce, ostatnio zostając rozbita 4:1 przez Olimpię Grudziądz, ich przeciwnikiem w piętnastej kolejce będzie katowicka Gieksa, która również po porażce w ostatniej kolejce będzie chciała się zrewanżować i zdobyć potrzebne trzy punkty, bo jak co roku w Katowicach marzy się o awansie.
Podobne zmazanie fatalnego wyniku co Sandecja ma zamiar gdyńska Arka, która uległa Zagłębiu Lubin aż 4:0, obecnie Gdynianie zajmują daleką, bo dopiero trzynastą lokatę, przyjdzie im podejmować Chrobry Głogów, którzy ze swojego dziesiątego miejsca są jak najbardziej szczęśliwi.

Pojedynek między Widzewem a Zagłębiem – przed sezonem wydawać by się mogło, że dwóch kandydatów do powrotu do Ekstraklasy, tymczasem po czternastu spotkaniach Widzew zajmuje ostatni miejsce w tabeli, rozpadając się powoli, zupełnie inaczej w Lubinie – są wice liderami i właśnie zrównali się punktowo z pierwszą Niecieczą, tu awans wydaje się być niejako obowiązkiem.
Właśnie lider z Niecieczy musi powoli zacząć patrzeć za siebie, rywale po awans zaliczają udany pościg, Termalica zmierzy się z dziesiątą Bytovią. W Olsztynie bardzo tęsknią za Ekstraklasą, Stomil po czternastu kolejkach jest piąty, więc nadzieje tym większe, ale musi wygrywać w takich spotkaniach jak te, które teraz ich czeka w Ząbkach w miejscowym Dolcanem, który na pewno łatwo nie odpuści.
Kolejkę zakończą mecze zespołów, która są w czubie tabeli – trzecia Wisła Płock wybierze się do Chojnic, a czwarta Olimpia Grudziądz do Tych.

Podobne artykuły