I liga: Sentymentalny pojedynek w Łodzi

Na zapleczu polskiej Ekstraklasy walka o awans, a także o przetrwanie trwa nieprzerwalnie. Za nami już siedemnaście kolejek ligowych, w ten weekend w sobotę oraz niedzielę rozegrana będzie następna, osiemnasta seria.

Bardzo ciekawie zapowiada się już sam początek kolejki, kiedy to spadkowicz z aspiracjami powrotu do Ekstraklasy, Zagłębie Lubin podejmować będzie Wyspiarzy ze Świnoujścia, Flota jest piąta, a Zagłębie czwarte, a więc o emocje nie będzie trudno. Szesnaste GKS Tychy zagra w meczu o utrzymanie z piętnastą Sandecją Nowy Sącz, tutaj każdemu będzie zależało na zepchnięciu rywala w strefę spadkową.

W Olsztynie ciągle marzą o Ekstraklasie, Stomil jest szósty, teoretycznie szanse jeszcze ma, ale musi wygrać nie tylko to spotkanie z Wigrami, ale też ustabilizować swoją formę. 21 punktów Wigier w 17 meczach może nie gwarantować jeszcze spokoju.
Sentyment w Łodzi, będzie to ostatni mecz Widzewa na starym stadionie. Jednocześnie do Łodzi przyjeżdża drużyna GKS-u Katowice. Widzew i GKS to dwa podobne, marzące o Ekstraklasie zespoły, ale bez większych szans na realizacje celów. O wiele gorzej jest w Łodzi, ostatni Widzew jest na równi pochyłej.

Inne nastroje w sąsiadach w tabeli siódmy Dolcan marzy o spokojnym utrzymaniu, natomiast ósma Arka podnosi się po słabym starcie, a ich aspiracje to oczywiście powrót do elity. Teraz mają tyle punktów co Dolcan, zwycięstwo pozwoli zbliżyć się nawet do piątego miejsca. Na zakończenie soboty wicelider Wisłą Płock, zespół również z przeszłością Ekstraklasową podejmie czternastą Bytovię Bytów.

Niedzielne zmagania rozpocznie lider, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która na własnym obiekcie podejmie Chrobry Głogów, którzy są na jedenastym miejscu, zapewne na koniec sezonu taka pozycja bardzo by satysfakcjonowała ten zespół. Gorzej w Siedlcach, miejscowa Pogoń jest przedostatnia, gorszy od nich jest tylko Widzew, a w osiemnastej kolejce czeka ich ciężki wyjazd do Chojnic, do całkiem dobrze radzącej sobie Chojniczanki, która zapewnia sobie spokojne miejsce w środku tabeli.
W teorii łatwe zadanie czeka trzeci zespół ligi, niespodziewanie miejsce to zajmuje Olimpia Grudziądz, która musi zaliczyć dość długi wyjazd do Legnicy, gdzie podejmie trzynastą obecnie Miedź.

Podobne artykuły