Jak się Andrzej Gołota pożegna z kibicami?

Andrzej Gołota na swoim koncie ma 41 zwycięstw, 9 porażek i remis oraz jedną walkę uznaną za nieodbytą. Ostatnie starcie naszego boksera tego bilansu nie powiększy, dlatego że będzie to walka pokazowa, bez wyłaniania zwycięzcy. Ale stanie naprzeciwko rywala, który na pewno pokaże kawal dobrego pięściarstwa.

Już dziś legenda polskiego zawodowego boksu zmierzy się z Danelem Nicholsonem, starcie to ma być ozdobą gali bokserskiej Fight Night 9 "Gołota vs. Nicholson – Pożegnanie”. To będzie wyjątkowa walka, co do tego nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Naprzeciwko siebie stanie dwóch znanych niegdyś bokserów, którzy na swoim koncie mają wiele wspaniałych pojedynków. Z większą niesławą karierę kończył jednak Andrzej Gołota, pamiętamy, ucieczki z ringu nie dały my sławy, wręcz przeciwnie, Gołota w pewnym momencie stał się pośmiewiskiem kabareciarzy. Podobnie było, gdy stawał naprzeciwko wielkich pięściarzy i był się o pas Mistrza wiata, był wtedy nokautowany już w pierwszej rundzie, co także sprawiło, że wielu kibiców od Andrzeja się odwróciło.

Ale te walki poszły już w niepamięć. Andrzej dziś zmierzy się z Danelem Nicholsonem, świetnym przed laty pięściarzem, który łącznie w swojej zawodowej karierze stoczył 47 walk, z których 42 wygrał i 5 przegrał. Ostatnia była w Wladimirem Kliczką, wówczas Nicholson przegrał i zakończył karierę.

Obaj pięściarze, ku wielkiej radości fanów zawodowego boksu, postanowili jednak jeszcze raz wyjść do ringu. Dziś nie będą walczyli o pas mistrzowski, dziś będą swoje umiejętności prezentować w walce pokazowej. Nie będzie wyłaniany zwycięzca, ale obaj pięściarze zapowiadają, że dadzą z siebie wszystko i postarają się stoczyć interesującą walkę. Nikt nie zamierza się oszczędzać.

Nicholson ma dziś coś do udowodnienia. Obaj bokserzy już kiedyś ze sobą włączyli to był rok 1996, wtedy o rok starszy od Gołoty Nicholson przegrał z Polakiem przez nokaut. Dziś chce pokazać, że w ringu jest równorzędnym partnerem. Zapraszamy do obejrzenia dzisiejszej walki. To będzie pięściarska uczta.

Podobne artykuły