1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Kylian Mbappe zagra kolejne mecze w specjalnej masce!
Kylian Mbappe zagra kolejne mecze w specjalnej masce!
livephotosport / depositphotos.com
Piotr

Kylian Mbappe zagra kolejne mecze w specjalnej masce!

Po wczorajszym meczu Francji z Austrią, największym problemem reprezentacji Francji stal się stan zdrowotny Kyliana Mbappe. Zawodnik reprezentacji Francji doznał bardzo groźnego urazu podczas zderzenia, w którym Kylian Mbappe chciał wygrać pojedynek powietrzny o piłkę. Groźne zderzenie przerodziło się nie tylko w masakryczny krwotok zawodnika, lecz także w złamanie nosa, które skomplikowało sytuację kadry reprezentacji Francji. Sprawdźcie sami!

  • Kylian Mbappe doznał poważnego urazu podczas meczu Francji z Austrią.
  • Zawodnik złamał nos podczas zderzenia w pojedynku powietrznym.
  • Mbappe musiał szybko opuścić boisko i otrzymać specjalistyczną opiekę medyczną.
  • Pierwsze analizy wskazują, że nie będzie mógł grać w najbliższych meczach.
  • Federacja francuska zapowiedziała, że Mbappe nie będzie operowany, ale będzie nosił specjalną maskę.
  • Mbappe planuje powrót na boisko już w meczu z Holandią, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 21:00.

Kylian Mbappe pomimo dalszej chęci gry, bardzo szybko musiał opuścić boisko. Jego stan wymagał nie tylko nagłej opieki, lecz także i dalszej konsultacji medycznej, co można było zauważyć jeszcze podczas jego pobytu na murawie. Pierwsze analizy na temat stanu zdrowotnego Mbappe miały wskazywać na to, że Francuz nie będzie w stanie zagrać w najbliższych meczach reprezentacji, z uwagi na złamanie nosa. 

Finalnie, federacja francuskiej piłki nożnej postanowiła oficjalnie odnieść się dziś do stanu zdrowotnego, swojego zawodnika. Wiemy już, że Kylian Mbappe nie będzie podejmował się operacji nosa, natomiast Francuzi stworzą dla niego specjalną maskę na najbliższe mecze, dzięki której będzie on mógł aktywnie grać na boisku. Skutkiem tego, Kylian Mbappe ma być gotowy już na najbliższy mecz z Holandią, do którego dojdzie w najbliższy piątek, o godzinie 21:00.