1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Lewy odejdzie z Bayernu? Na razie dla niego strzela
Lewy odejdzie z Bayernu? Na razie dla niego strzela
Pixabay.com
Piotr
Piotr

Lewy odejdzie z Bayernu? Na razie dla niego strzela

Zachodnia prasa sportowa donosi, że są kluby zainteresowane nabyciem Roberta Lewandowskiego w grę wchodzić mogą tacy potentaci jak Manchester United i FC Barcelona. Czy to tylko plotki? Na razie Lewy strzela dla Bayernu i walczy i miejsce w podstawowym składzie.Robert Lewandowski w ostatni weekend strzelił dwie branki dla Bayernu Monachium w meczu z Werderem Brema (wygranym 4:0). W sumie w 23 meczach rozegranych Bundeslidze w obecnym sezonie nasz reprezentant zdobył już razem 13 goli i jest trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem ligi. Częściej trafiali tylko Arien Robben (również z Bayernu), który ma na sowim koncie 17 bramek oraz Alexander Meier z Eintrachtu Frankfurt, który na listę strzelców wpisał się już 20 razy.

Świetna dyspozycja Roberta Lewandowskiego wcale jednak nie gwarantuje mu miejsca w podstawowym składzie Bayernu. Lewy gr, wychodzi zwykle w podstawowej jedenastce, a przecież świetne strzela też Thomas Muller (zdobył już 12 bramek).

Robert Lewandowski niewątpliwie jest jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników całej niemieckiej Bundeslidze. Co ciekawe, jest równie kontrowersyjny i zbierający rozmaite opinie. Są mecze, jakie kończą się dużą krytyką mediów, te nie są powściągliwe i głoszą teorię, że nie nadaje się do Bayernu i zawodzi jako napastnik. Potem jednak przychodzi taki mecz jak z Werderem, gdzie Robert Lewandowski wybierany jest do jedenastki kolejki. A to wszystko sprawia, że mecze Bayernu ogląda się z wypiekami na twarzy, a polscy kibicie mają wiele emocji w związku ze śledzeniem poczynań mistrza Niemiec.Coraz częściej pojawiają się jednak spekulacje, że obecny sezon jest ostatnim dla Lewego w Bayernie. Zarząd klubu na razie nie potwierdza, ani nie zaprzecza tym rewelacjom. Nieoficjalnie mówi się, że pozyskaniem reprezentanta Polski są zainteresowani tacy giganci, jak Manchester United i FC Barcelona. Czy to pogłoski prawdziwe? Rober świetnie radzi sobie w Bayernie. To, co podkreśla szkoleniowiec mistrza Niemiec, Robert nie tylko strzela, ale przede wszystkim pomaga drużynie. Zalicza asysty, absorbuje obrońców, a to przecież równie ważne czynniki piłkarskiego rzemiosła. Nie można powiedzieć, by Lewandowski nie był zawodnikiem wartościowym. Czy jednak trafi do Barcelony? To wydaje się być mniej prawdopodobna wersja transferu. Barcelona ma silna drużynę i napastnik niekoniecznie jest jej potrzebny, jeśli tam trafi Lewy, to niewykluczone, że będzie tylko rezerwowym. Nie wiadomo więc, czy taka opcja wchodzi w grę.

Zgoła odmiennie wyglądają doniesienia w sprawie ewentualnego transferu na Wyspy Brytyjskie. Manchester United potrzebuje zmian, ten sezon wyraźnie to pokazuje. Napastnik także jest potrzebny, a Robert Lewandowski zdaje się pasować do szybkiego stylu gry angielskiej piłki nożnej. Co ważne, Manchester United stać na zakup naszego napastnika z Bayernu, więc to rozwiązanie zdaje się być bardziej realne. Niemniej, na razie w Bayernie nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat, poza spekulacjami naturalnie. Tak więc należy raczej się spodziewać, że Lewy dogra sezon do końca w Bundeslidze.Z każdym meczem wartość naszej gwiazdy jest wyższa. Bayern wyraźnie dominuje w lidze niemieckiej, dobrze spisuje się też w europejskich rozgrywkach. Robert Lewandowski na pewno będzie grał, jeśli nie dozna kontuzji, to zapewne zagra w każdym meczu do końca sezonu. Josep Guariola ufa Lewemu, być może pozwoli mu odpocząć w jakimś meczu i posadzi go na ławce rezerwowych, ale nawet wówczas zapewne Robert wejdzie i zagra część pojedynku. i… mamy nadzieję, że strzeli jeszcze wiele pięknych bramek.Robert Lewandowski świetni wpasował się w sposób gry Bayerny. Widać, że na boisku czuje się dobrze, gracze tacy jak Ribeiry czy Robben mu ufają, co na pewno przekłada się na jakość gry całego zespołu. Po tym, jak Lewy poprawił swoje warunki fizyczne i nabrał doświadczenia, stal się gwiazdą niemieckiego futbolu i mecze Bayern przykuwają uwagę.