Liga Europy: Czas ostatniej szansy

W najbliższy czwartek czas końcowych rozstrzygnięć w fazie grupowej Ligi Europy. Czeka nas mnóstwo emocjonujących meczów, które warto obejrzeć na żywo online.

Rozstrzygnięcia zapadły tylko w trzech grupach – C, D i E. W pierwszej z tych grup awans wywalczyły Tottenham i Beskitas, nie dając szans Asterasowi i Partizanowi, w ostatniej kolejce pewni awansu zagrają ze sobą o pierwsze miejsce w grupie. Za to grupa D to dominacja Salzburga i Celtiku, obydwa zespoły są już pewne awansu i czekają ich tylko pojedynki dla formalności, Salzburga z Astrą i Celtiku z Dynamem Zagrzeb. W grupie E Dynamo Moskwa dało popis wygrywając wszystkie pięć dotychczasowych meczów, teraz zagrają z drugim PSV, które także zapewniło już sobie awans, a szans na pierwsze miejsce już nie mają.

W grupie A czeka nas ciekawy mecz pomiędzy Gladbach za Zurichem, będzie to mecz decydujący o awansie którejś z drużyn. Łatwiej ma Villarreal, który zagra z ostatnim zespołem tej grupy Apollonem. W grupie B podobne emocje drugie Torino, jeśli wygra z niewalczącą już o nic Kopenhagą wywalczy awans, zaś Club Brugge musi mierzyć się z HJK, które jeszcze ma szanse na awans.

W grupie F oprócz pewnego już awansu Interu szanse zachowały jeszcze wszystkie trzy drużyny, najtrudniejsze zadanie czeka Karabach, który właśnie mierzyć się będzie z Interem, oprócz tego St.Etienne rozegra mecz z Dnipro.
Lider z Rotterdamu pojedzie do Belgii na spotkanie z ostatnim zespołem grupy – St. Liege, Belgowie nie mają już szans na awans, przeciwnie do Sevilli i Rijeki, które stoczą ze sobą bój. Podobnie w grupie H Everton będzie grał z ostatnim Krasnodarem, Anglicy są już pewni awansu, drugi VFL Wolsburg ma trzy punkty przewagi nad Lille i będzie musiał się z nimi uporać w bezpośrednim spotkaniu.

W grupie I bardzo ciekawa sytuacja, pierwszy zespół ma punktów 10, drugi tyleż samo, a trzeci 9 – ostatni zespół to Slovan, który jeszcze punktów nie uzyskał. Właśnie ze Slovanem grał będzie lider Napoli, ma zatem najłatwiejsze zadanie, o awans bić bezpośrednio będą musieli się Sparta Praga i Young Boys, Czechom wystarczy remis.

W grupie J Dynamo Kijów zagra ze Steauą, Rio Ave z Aalborgiem, w grupie K Fiorentina z Dynamem Mińsk, a Guingamp z PAOK. W ostatniej grupie Legia pojedzie do Trabzonsporu, a Lokeren do Charkowa.

Podobne artykuły