Liga Europy: Walka o wiosnę

Ostatnia szansa dla wielu zespół, aby wywalczyć sobie prawo do gry dalej w Lidze Europy i występy na wiosnę w europejskich pucharach, oczywiście idą za tym pieniądze, a także prestiż. Zapowiada się wiele ciekawych spotkań, które na pewno warto obejrzeć na żywo online.

W grupie A jest bardzo ciekawa sytuacja, jedynie Apollon jest bez szans na cokolwiek, ale trzy zespoły – Gladbach, Zurich i Villarreal mogą awansować, ale miejsca są tylko dwa. Gladbach o awans powalczy bezpośrednio z Zurichem.

Club Brugge w grupie B grał będzie z trzecim HJK, które traci do nich trzy punkty, drugie Torino z ośmioma punktami zagra mecz z niegrającą już o nic Kopenhagą. W grupie C jest wszystko jasne – Tottenham i Besiktas wychodzą, zagrają jeszcze na koniec spotkanie między sobą. Podobnie w następnej grupie Salzburg i Celtic już pewni awansu, ale jeszcze zagrają Salzburg z Astrą, a Celtic z Dynamem Zagrzeb. Hitem grupy E mogło być spotkanie PSV – Dynamo Moskwa, ale dwie drużyny mają już spokojny awans, pierwsze miejsce też mają zagwarantowane Rosjanie.
W grupie F pewny swego jest tylko Inter, pozostałe trzy zespoły wciąż z szansami – mają kolejno 5,5 i 4 punkty. Dnipro zagra bezpośrednio z St. Etienne, a Karabach będzie szukał szansy w spotkaniu z Interem.
W grupie G lideruje Feyenoord i mimo 9 punktów może liczyć na awans, bo Sevilla, która jest druga, gra z trzecią Rijeką w bezpośrednim meczu o awans. Everton gra z Krasondarem, Wolfsburg z Lille, ale to już mecze o nic, bo Anglicy i Niemcy są już pewni awansu.

W grupie I najłatwiejsze zadanie czeka Napoli, ma 10 punktów, gra z ostatnim Slovanem, a Sparta z Young Boys w bezpośrednim starciu o awans – Sparta ma 10, a YB 9 punktów. Aalborg musi pokonać Rio Ave, aby wywalczyć awans, bo Steua może zaskoczyć i wygrać z pewnym awansu Dynamem Kijów. Fiorentina pewna awansu gra z ostatnim zespołem, za to drugi i trzeci zespół mają po 7 punktów, Guingamp i PAOK zagrają arcy ważny mecz między sobą. W grupie L Legia na zakończenie zagra z Trabzonsporem, a Lokeren z Metalistem.

Podobne artykuły