Liga Mistrzów: Galatasaray SK - Borussia Dortmund. Borrusia może sobie zapewnić już awans

Nie stracili jeszcze bramki, zdobyli ich natomiast pięć. Borrusia Dortmund zagra dzisiaj na gorącym stadionie w Istambule. Gorącym ale już zdobywanym. Turcy przy własnej publiczności zawsze są niebezpieczni, ale czy są na tyle silni, by pokonać wielkich Niemców?

Galatasaray na swoim koncie ma 1 punkt (p[o remisie z Anderlechtem). Borrusia Dortmund punktów ma 6 (po wygranych z Anderlechtem i Arsenalem). Turcy zdobyli dwie bramki, ale stracili ich pięć. Niemcy natomiast nie wyciągali jeszcze piłki ze swojej siatki, natomiast rywalom zaaplikowali piec goli. Trudno w tym pojedynku upatrywać faworytów w tureckiej ekipie. Nie zapowiada się też, by Snijder był w stanie poprowadzić swoich kolegów do ostatecznego tryumfu. Ale jak to w piłce bywa, spotkań nie wygrywają statystyki, ale zawodnicy na boisku. Na pewno kibice Galatasaray będą tym dwunastym, przysłowiowym piłkarzem i nie zamierzają się poddać w rywalizacji z Borrusią. Tym bardziej, że Dortmund w Bundeslidze gra fatalnie, po ośmiu kolejkach zajmuje dopiero 14 lokatę, drużyna Borrusi wyraźnie przeżywa kryzys. Tylko czy będzie go widać również w Lidze Mistrzów?

No waśnie, jak na razie w europejskich pucharach Niemcy są bezbłędni. Grosskreutz a także Ramos są w doskonałej dyspozycji, szeregi obronne dortmundczyków spina natomiast Łukasz Piszczek. Jeśli dodać do tego wracającego do świetnej dyspozycji Hummelsa, to trudno doszukiwać się im równorzędnych przeciwników po stronie Turków.

Trzeba tutaj zauważyć jeszcze jeden aspekt rywalizacji. Borrusia po fatalnym początku w Bundeslidze traci już do wywali kilka cennych punktów. Niewykluczone, że brygada Jurgena Kloppa nie będzie już w stanie zająć miejsca gwarantującego jej udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Aby w niej zagrać, trzeba się wspiąć na wyżyny tegorocznych rozgrywek i je wygrać. Czy Borrusię na to stać? Bez Lewandowskiego (odszedł do Bayernu) i Błaszczykowskiego (kontuzja), to już nie ta sama drużyna. Ale wciąż jest to team, który jest zdolny wygrywać z najlepszymi. Dobitnym dowodem na te słowa jest tryumf z Arsenalem w pierwszej kolejce rozgrywek.

Podobne artykuły