1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Lucas Vázquez i Modrić lada chwila z nowymi kontraktami!
Lucas Vázquez i Modrić lada chwila z nowymi kontraktami!
mrogowski_photography / depositphotos.com
Piotr

Lucas Vázquez i Modrić lada chwila z nowymi kontraktami!

Po zakończeniu najważniejszych elementów związanych z sezonem 2023/2024, Real Madryt może z całą siłą wziąć się za wszystkie kwestie związane z nadchodzącym sezonem. Skutkiem tego, Królewscy chcą rozpocząć przedłużanie kontraktów, ze swoimi zawodnikami. Wśród pierwszych priorytetów klubu stał się zarówno Lucas Vazquez, jak i Luka Modrić.

  • Real Madryt planuje przedłużenie kontraktów z Lucasem Vázquezem i Luką Modriciem.
  • Obydwaj zawodnicy chcą pozostać w klubie, pomimo że mogą być postaciami drugoplanowymi.
  • Klub skupia się na budowaniu zespołu z młodszych graczy.
  • Luka Modrić jest ważnym elementem reprezentacji Chorwacji na EURO 2024, ale Lucas Vázquez nie został powołany do kadry Hiszpanii.
  • Jedynym pytaniem dotyczącym kadry jest przyszłość Nacho Fernandeza, który jeszcze nie podjął decyzji o swoim dalszym losie w klubie.


Obaj piłkarze są zainteresowani pozostaniem w Realu Madryt pomimo świadomości faktu, iż będą oni raczej postaciami drugoplanowymi, w przyszłym sezonie. Zarówno 32 letni
Vazquez, jak i 38 letni Modrić muszą pogodzić się z tym, iż Real Madryt to głównie gracze poniżej 30 roku życia, którzy będą formować zespół w kolejnych sezonach. Niemniej jednak, klub chce pozostawić w swoich strukturach piłkarzy, którzy mają odpowiednią jakość i doświadczenie na boisku.

Co ciekawe, pomimo bardzo udanego sezonu, Lucas Vázquez nie znalazł uznania w oczach selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Inaczej jest w wypadku Modricia, który jest już stałym elementem kadry Chorwacji i weźmie on czynny udział w rozgrywkach
EURO 2024.

Na ten moment, sytuacja kadrowa Realu Madryt jest bardzo dobra. Piłkarze są raczej zgodni z klubem i jego polityką. Jedynym znakiem zapytania jest Nacho Fernandez, który na ten moment nie zdecydował o swojej przyszłości. Będzie musiał jednak szybko podjąć decyzję co do tego, czy zostaje w Realu Madryt, czy też zwalnia miejsce dla młodszych obrońców, którzy są rozpatrywani na jego miejsce.