1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Manchester City dumnie idzie po mistrzostwo Anglii!
Manchester City dumnie idzie po mistrzostwo Anglii!
operations@newsimages.co.uk / depositphotos.com
Piotr
Piotr

Manchester City dumnie idzie po mistrzostwo Anglii!

W Anglii bez zmian. Wczorajszy szlagier okazał się na korzyść Manchesteru City, który pomimo bardzo dużej przewagi na boisku, nie był w stanie udokumentować swojej dominacji, w pierwszej połowie spotkania. Niestety, Tottenham który świetnie bronił się na boisku uległ finalnie w angielskim hicie, wynikiem 0:2 z Manchesterem City!

Wybawcą City okazał się
Erling Haaland, który zanotował dwa trafienia do bramki, w drugiej połowie spotkania. Norweg szukał dogodnych okazji już w pierwszej połowie, jednak Tottenham świetnie radził sobie w obronie, skutecznie eliminując wszelkie strzały na bramkę swoich oponentów. Co więcej, Tottenham potrafił również świetnie pokazać się w ataku, lecz w bramce bardzo dobrze radził sobie Ederson, który finalnie musiał opuścić bramkę, ze względu na kontuzję.

Tym samym,
Manchester City wysunął się na prowadzenie w Premier League i drużyna idzie pewnie po mistrzostwo kraju. Póki co, Manchester City czeka na posunięcia Arsenalu, który nadal ma możliwość popsucia szyków drużynie z Manchesteru. Jednak jakakolwiek porażka bądź remis Arsenalu, praktycznie wykluczy drużynę z Londynu w walce o mistrzostwo. Zapowiada się więc bardzo wyrównana walka, do samego końca w Premier League!