1. Offside.pl
  2. /
  3. Artykuły
  4. /
  5. Mats Hummels odchodzi z Borussii Dortmund!
Mats Hummels odchodzi z Borussii Dortmund!
vitaliivitleo / depositphotos.com
Piotr

Mats Hummels odchodzi z Borussii Dortmund!

Borussia Dortmund zmienia się wraz z odejściem jej ostatniego trenera, Edina Terzicia. Teraz czas na zmiany w samym zespole, które będą widoczne gołym okiem, w przyszłym sezonie. Właśnie dziś gruchnęła w sieci informacja, jakoby z zespołu miała odejść jego legenda i weteran, czyli Mats Hummels. Co ciekawe, piłkarz chciał pozostać w BVB, lecz klub postanowił nie przedłużyć kontaktu ze swoją legendą. Skutkiem tego, piłkarz odejdzie w najbliższym oknie transferowym, ze swojego klubu.

  • Mats Hummels odchodzi z Borussii Dortmund, po tym jak klub postanowił nie przedłużać jego kontraktu.
  • Pomimo chęci pozostania w BVB, piłkarz zostanie sprzedany w najbliższym oknie transferowym.
  • Borussia Dortmund przeżywa głębokie zmiany po odejściu trenera Edina Terzicia.
  • Hummels informował o sytuacji na swoim Instagramie, potwierdzając brak przedłużenia kontraktu.
  • Choć nie powołano go na EURO 2024, Hummels wzbudza zainteresowanie klubów z Serie A ze względu na swoje osiągnięcia w sezonie.

BVB przechodzi bardzo mocne zmiany. Można powiedzieć, że w klubie występuje trzęsienie ziemi i nikt nie może czuć się pewny, co do swojej posady w tym momencie. Przekonał się o tym jeszcze wczoraj sam Mats Hummels, który jak poinformował na swoim Instagramie, będzie musiał zmierzyć się z wyzwaniem. Na początku nikt nie wiedział, o co chodzi piłkarzowi. Kiedy jednak klub BVB wydał komunikat odnośnie braku chęci przedłużenia kontraktu ze swoim wieloletnim piłkarzem, wszystko stało się jasne.

Jaka przyszłość czeka piłkarza Borussii Dortmund? Mats Hummels z pewnością nie będzie narzekał na brak zainteresowania ze strony potencjalnych klubów, ponieważ w tym sezonie, dał swojej drużynie dużo jakości na boisku. Co prawda, Mats Hummels nie został powołany na
EURO 2024, jednak nie jest to pierwszy raz, kiedy piłkarz jest pomijany przez selekcjonerów reprezentacji Niemiec, pomimo dobrego sezonu. Duża konkurencja w zespole Niemiec sprawia, że Mats Hummels znów nie może liczyć na miejsce w składzie.

Pomimo tego, jego sytuacją już teraz interesują się kluby z Serie A, gdzie Mats Hummels może przenieść się w najbliższym sezonie.